На Сумщині стартує восьма благодійна акція для допомоги онкохворим дітям “До світлого дня – світлі вчинки”

Триватиме акція увесь період Великого Посту. З нагоди початку акції в актовій залі Сумського єпархіального управління відбулася прес-конференція.


Співорганізатори акції – Сумська єпархія Української Православної Церкви та філія ПАТ НСТУ «Сумська регіональна дирекція», що проводять її у постійному контакті із відділенням онкогематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

Станом на початок цього року діагноз «рак» має 151 дитина Сумщини. Протягом 2017-го року онкологічні хвороби вперше виявили у 34 дітей.

«Рак – це не вирок. У нашому відділенні після впровадження сучасних методів діагностики та лікування по багатьом нозологіями нам вдалося досягти результату, що дорівнює європейським показникам. Виживання дітей з гострим лімфобластним лейкозом  – 83,9%, з «неходжкінськими» лімфомами – 85%, з лімфогранулематозом – 97, 2%», розповіла завідувач відділення гематології та онкології СОДКЛ Ліана Нікітенко.

«Наша концепція не змінюється: кошти збирають у відповідні встановлені скриньки, а також є спеціальний рахунок, і ні в який інший спосіб кошти в межах акції не збираються. До всього також приєднується молитва за онкохворих дітей. Список діток буде розміщено на нашому порталі, і всі бажаючі зможуть прочитувати ці імена впродовж  Великого Посту», – наголосив прес-секретар Сумської Єпархії УПЦ Георгій Тарабан.

Головний продюсер філії ПАТ «НСТУ» «Сумська регіональна дирекція» Оксана Кириленко проінформувала, що наразі вже отримано ствердну відповідь від Конотопсько-Глухівської Єпархії, від римо-католицької громади. І владика Мефодій також підтвердив, що вони  долучаються до акції.

У рамках проведення 8-ї акції «До Світлого дня – світлі вчинки» запланований благодійний концерт, що відбудеться 15 березня в будинку культури НПО. Також на вулиці Соборна поблизу Спасо-Преображенського собору 31 березня і 1 квітня діятиме благодійний ярмарок. Гроші, зібрані на цих заходах, долучать до загальної суми.

Акцію «До Світлого дня – світлі вчинки» започаткували у 2011 році. Тоді за гроші, зібрані в період Великого Посту, придбали два концентратори кисню і ліки європейського виробництва. «Незважаючи на життєві складнощі, труднощі, економічний стан в державі, люди довіряють цій акції. З кожним роком збирають все більше коштів. В перший рік акції було зібрано 336 тисяч гривень, а минулого року, під час сьомої акції, – вже майже 700 000 гривень», – розповіла співзасновник акції «До Світлого дня – світлі вчинки» Лариса Якубенко.

За весь період існування акції організатори зібрали усього близько чотирьох мільйонів гривень. На ці гроші вдалося закупити обладнання для відділення онкогематології та вартісні лікарські препарати. Головна мета акції 2018 року – придбання медпрепаратів, якими не забезпечене відділення.