На Сумщині створили жіночий рух

«Стереотип про «слабку і беззахисну половину людства» давно пора спростувати і показати, що жінка в Україні цілком здатна досягати успіху на тому шляху, який сама обере – чи бізнес-леді, чи митець, чи берегиня домашнього затишку», – про це заявила координатор громадського об’єднання «Жіночі крила Сумщини» Марина Нагорна, презентуючи організацію представникам місцевих ЗМІ.


За словами учасниць ініціативної групи, «Жіночі крила Сумщини» планують не лише об’єднати жінок із різних сфер діяльності, але і надати їм дієві механізми захисту їхніх прав та створити умови для успішної самореалізації.

«Ми готові забезпечити якісну юридичну підтримку всім жінкам, незалежно від того, з яким питанням вони звернуться, – говорить Марина Василенко, керівник юридичної клініки «Правова допомога». – Якщо жінка має цікавий проект, чи стикається з порушенням прав, але через брак коштів не може собі дозволити юриста – на нашу кваліфіковану допомогу завжди можна розраховувати».

Ключовий напрямок новоствореного об’єднання – психологічна підтримка жінок. Як збудувати і зберегти добрі взаємини в родині, створити зручний психологічний клімат в колективі, мотивувати власне особистісне зростання – з цими питаннями готова допомогти психолог із 17-річним стажем Сніжана Клочко: «Кожна жінка має знати, що в будь-якій складній ситуації їй є куди звертатися, причому, на умовах повної анонімності. І мова не лише в тому, що буде надана професійна консультація; врешті, хто зрозуміє краще один одного, як не жінка жінку!»

Потужне представництво «Жіночі крила Сумщини» мають і в органах місцевого самоврядування. «Найбільше звернень і до мене, і до депутатів Сумської обласної ради йде від жінок. Дуже часто саме жінка бере на себе ініціативу у реалізації проектів, вирішенні проблем, – розповідає заступник голови Сумської облради Тетяна Головко, – Тому моя роль поєднати таку ініціативу проекту «Жіночі крила Сумщини» з роботою влади».

Ініціатори нового об’єднання наголошують: так, дуже часто жінкам потрібна допомога. Але ще більше вони прагнуть вільно здійснювати свої ініціативи, реалізовувати нові проекти, витрачати свої знання і досвід на користь усього суспільства  – і у сфері материнства і дитинства, і в бізнесі, і в культурно-мистецькій чи науковій галузях. Про такі проекти в рамках об’єднання «Жіночі крила Сумщини» ми дізнаємося вже скоро.