На Сумщині створюють інклюзивно-ресурсні центри

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, попередньо в області передбачається функціонування 31 такої установи


Наразі у районах та об’єднаних територіальних громадах визначаються з базою під такі центри та працюють над пристосуванням їх до вимог. Планується, що у Сумах ресурсних центрів буде два. Під один із них розглядають варіант залучити не задіяні в освітньому процесі приміщення першого поверху Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко разом із місцевою владою, представниками освітянської галузі та спонсорами, які готові частково виділити кошти на ремонт приміщення, на місці опрацьовував питання створення бази для ресурсного центру.

За словами очільника області, центри повинні стовідсотково бути пристосовані для дітей з особливими освітніми потребами. У таких приміщеннях має бути окремий вхід, пандуси, зручні комунікації та кабінети, що відповідають рекомендаціям Мінрегіонбуду. Вільна площа у школі №3 задовольняє потребу, проте наразі необхідно зробити всі відповідні розрахунки та планування проекту для подальших спільних дій.

Освітяни пояснюють, що основне завдання інклюзивно-ресурсних центрів полягає у визначенні інтелектуально-фізичного стану розвитку дитини з особливими освітніми потребами; проведення корекційно-розвиваючої роботи, запровадження спільно із закладом, де навчається дитина, індивідуально-педагогічної освіти та консультування батьків.

Центри утворюються з розрахунку один центр не більш як на 7 тисяч дітей, які проживають на території об’єднаної територіальної громади (району), та не більш як на 12 тисяч дітей, які проживають у місті (районі міста). Тут мають бути облаштовані кімнати для надання індивідуальної психолого-педагогічної допомоги, проведення групових занять, кабінети для занять із логопедом, дефектологом, сурдопедагогом, тифлопедагогом, занять із лікувальної фізкультури тощо. Згідно із Законом України «Про освіту» такі центри необхідно створити до 1 вересня цього року.

12004 12005