На Сумщині відкрили медичний заклад

Участь у відкритті медичного закладу на території найуспішнішої громади в Сумському районі взяв голова облдержадміністрації Микола Клочко


Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини у селищі Хотінь чекала на ремонт півсотні років. Не могли дочекатися її оновлення і жителі громади. І ось нарешті це сталося: у Хотінській ОТГ знакова подія – відкриття відремонтованого медичного закладу.

На капітальний ремонт амбулаторії на території Хотінської ОТГ було виділено 985 тисяч гривень з державного бюджету за сприяння народного депутата від Сумщини та 130 тисяч із бюджету Хотінської громади. За ці кошти замінено вікна, покрівлю, здійснено утеплення приміщення, відремонтовано системи опалення та електрозабезпечення, закуплено меблі й медичну техніку.

«Спільними зусиллями народного депутата Олександра Сугоняки, обласної, районної влади та завдяки невичерпній енергії голови Хотінської об’єднаної громади Миколи ТОРЯНИКА ми зробили цей заклад для жителів громади, – зазначив Микола Клочко. – Наша мета, щоб кожна людина в селі лікувалась в належних умовах, а лікарі мали належні умови для роботи. Головне, що це лише один із кроків, які ми будемо робити в цій громаді, в районі і загалом по області. Не все у нас іде гладко, але крок за кроком, поступово ми вирішуємо нагальні проблеми Сумщини».

Розмовляючи із жителями громади, очільник Сумського району Геннадій Дорошенко привітав їх із покращенням медичних послуг в громаді.

«Кожен житель Хотінської ОТГ сьогодні бачить конкретний результат позитивних змін, мабуть, в цьому і має бути головна мета усіх наших реформ», – говорив він.

За словами голови Хотінської ОТГ Миколи Торяника, громада не стоїть на місці. Лише за 2017 рік відремонтовано два будинки культури, підготовлено технічну документацію на ремонт школи, замінено вікна в закладах освіти тощо.

«Серед найближчих планів громади – оновлення стаціонарного відділення амбулаторії, а також ремонт доріг, закладів культури тощо, – говорив він. – Ці кроки ми робимо для молоді, для тих людей, які будуть розвивати нашу громаду вже через кілька років».

На цьому наголошувала і головний лікар амбулаторії Людмила Дорошкевич. Вона розповіла, що лікувальний заклад потребує молодих лікарів. І вона особисто й інші медичні працівники готові допомагати молодому спеціалісту влитися в колектив і покращувати якість медичного обслуговування в громаді.