На Сумщині відремонтували дорогу Охтирка – Харків

Президент України Петро Порошенко ознайомився з якістю ремонту автомобільної дороги Р-46  Охтирка – Харків


Глава держави підкреслив, що для нього надзвичайно важливо, що в Україні вперше за багато років, нарешті, почалася окрема програма будівництва доріг. Він також зауважив, що пріоритет у будівництві доріг визначили голови обласних державних адміністрацій Сумщини Микола Клочко і Харківщини Юлія Світлична. Президент висловив сподівання, що наступного року буде завершений ремонт ділянки цієї дороги Охтирка-Суми.

«Дорога – це не просто можливість поїхати. Дорога – це й розвиток всієї території, яка є навколо. Будівництво заправок, що фінансують громади, які розташовані вздовж дороги, бо акциз, частина коштів від продажу пального, йде до місцевих бюджетів»,  – зауважив Глава держави.

Він також зазначив, що кошти на будівництво та реконструкцію доріг спрямовуються не лише за рахунок дорожнього фонду, і не лише за рахунок президентського експерименту. Кошти на дороги йдуть від децентралізації, коли мобілізуються місцеві бюджети і приймається рішення місцевою владою спрямувати їх на дорогу.

«Отже, це є продукт спільних зусиль – центральної, місцевої влади, Президента, Парламенту і Уряду. І тільки коли країна об'єднана, тільки коли зусилля робляться разом, є такий результат», – підкреслив Президент. Він додав: «Коли є чвари, як було до цього багато-багато років – нічого не будується. Все руйнується. Замість доріг є напрямки».

Петро Порошенко також зауважив, що будівництво відбувалося за прозорими тендерами і за дорученням Президента постійно здійснювався контроль якості виконання робіт. Він наголосив на важливості забезпечення якісного і ефективного використання бюджетних грошей. «Маємо забезпечити, щоб жодна копійка не була вкрадена або віддана на «відкати». Система державних закупівель через систему ProZorro має гарантувати прозорість і має демонструвати, які кроки були зроблені для боротьби з корупцією. Щоб у нас за рахунок коштів платників податків не живилися злочинці», – підкреслив він.