На Сумщині відзначили День прапору

Сьогодні під звуки козацького маршу й українського гімну тисячі синьо-жовтих прапорці, прапорів і стягів замайоріли над Сумщиною.


У День Державного прапору України жителі обласного центру у вишиванках, представники влади, волонтери, громадські активісти під звуки військового оркестру пройшли урочистою ходою центральними вулицями міста.

 «Від щирого серця вітаю всіх жителів Сумщини і тих, хто зараз відстоює на фронті нашу незалежність, зі святом Державного прапору. З ним пов’язано дуже багато подій української історії. Тут присутні люди, які ще у 1990 році вперше підіймали прапор України над містом Суми. У 2004 році під цим стягом відбувалась Помаранчева революція, а у 2014 – Революція гідності. Вірю, під українським прапором ми переможемо і побудуємо країну, в якій з гордістю будуть жити наші діти», – зазначив голова облдержадміністрації Микола Клочко після урочистого підняття Державного прапору України на найвищому флагштоці області біля фонтану «Садко».

Очільник області говорив, що саме під цим прапором наші війська відстоюють цілісність і незалежність України, і кожен боєць йде з ним у бій, береже як святиню. Доказом є те, що саме сьогодні бійці 95-ї високомобільної десантної бригади передали на Сумщину стяг із побажаннями миру, процвітання і добробут. Прапор зберігатимуть у  Сумській спеціалізованій школі №7, де навчався та яка носить ім’я одного із загиблих бійців 95 бригади – Максима Савченка.

«За досить невеликий період становлення незалежної України наш Державний прапор став відомий всьому світові. І саме від кожного з нас залежить, щоб його визнання зміцнювалось», – звернувся до присутніх представник 95-ї бригади капітан Вадим Поліщук.

За доброю традицією очільник області вручив юним сумчанам паспорти громадян України та нагородив волонтерів відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції».