На Сумщині відзначили міжнародний День людей з інвалідністю

Ці люди мають обмежені можливості, але необмежений і багатий духовний потенціал

В області наразі проживає майже 65 тисяч людей із інвалідністю, майже 4 тисячі з них – діти. Не дивлячись на проблеми, ці люди живуть, працюють, творять і перемагають. Вони є прикладом цілеспрямованості та сили волі для багатьох.

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю у холі обласної філармонії було розгорнуто виставку декоративно-прикладного мистецтва «Творчість без меж». Безліч робіт в різних жанрах показали, наскільки вони творчі, духовно багаті та сповнені оптимізму і віри.

Голова облдержадміністрації  Микола Клочко висловив присутнім слова вдячності і захоплення, адже вони показують приклад, як щодня знаходити внутрішні резерви, щоб працювати, приносити користь і насолоджуватися життям.

«Одним із ключових положень, на якому я щоразу наголошую, це доступність людей з фізичними вадами до об’єктів державної та соціальної інфраструктури, саме тому державною владою було внесено ряд обов’язкових параметрів до Державних будівельних норм: облаштування паркомісць для людей з інвалідністю, влаштування безбар’єрного простору в концертних залах, театрах, музеях», – зазначив Микола Клочко.

«Ми чітко розуміємо, що потрібно починати з себе, тому перший поверх облдержадміністрації вже є доступний для людей з інвалідністю, – говорить посадовець, – Я вимагаю від органів державної влади в області, від районних адміністрацій, прошу міських голів, голів ОТГ зробити все можливе для того, щоб медичні і соціальні заклади, центри з надання адміністративних послуг були облаштовані для людей з інвалідністю», – підкреслив голова облдержадміністрації.

Сьогодні, за словами Миколи Клочка, на Сумщині створено 20 інклюзивно-ресурсних центри для дітей з особливими потребами. За допомоги облдержадміністрації, обласної ради та небайдужих підприємців, благодійних фондів наразі придбано і буде встановлено ліфт у Сумському НВК №16, де навчається багато дітей з особливими потребами.

Очільник області також зазначив, що влада має працювати так, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями відчували себе повноцінними членами нашої великої української родини.

До привітань долучилася і заступник голови обласної ради Тетяна Головко, яка зазначила, що це день сильних і цілеспрямованих особистостей, які розуміють, що життя надто цінне, яким би воно не було.