На Сумщині відзначили свято Хануки

Голова облдержадміністрації Микола Клочко наголосив під час відзначення свята Хануки та 20-річчя благодійної організації Сумський єврейський фонд Хесед Хаїм, що єврейський та український народ заплатили високу ціну за право жити, працювати та розвиватись у власних державах, на рідній землі.

За словами Миколи Клочка, долі українського та єврейського народів дуже схожі. Українці та євреї багато сотень років тому мали свої держави, а потім під впливом історичних обставин втратили їх. І через тисячу років євреї та українці змогли відродити свої держави, але сьогодні ізраїльтянам і українцям, щодня доводитися вести боротьбу з тероризмом та зовнішньою агресією.

«Свято Хануки – це свято перемоги та світла. Ханука – це свято свічок, які запалюють на честь дива, що відбулося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха, – говорив він. – Єврейський та український народ заплатили дуже високу ціну за право жити, працювати та розвиватись у власних державах, на рідній землі».

Очільник області разом єврейською спільнотою запалив вогні на мінорі у центрі міста та відзначив почесними грамотами представників благодійної організації «Сумський єврейський фонд Хесед Хаїм».