На Сумщині відзначили вальників лісу

Голова облдержадміністрації Микола Клочко взяв участь у відкритті обласного конкурсу вальників лісу 2017.


Під час своєї вітальної промови очільник області зазначив, що сьогодні лісова галузь є однією із провідних в області та взірцем ефективного господарювання. Вона вважається однією з найнебезпечніших поряд з професією шахтаря.

За його словами, лісоруби Сумщини завжди демонструють високий рівень майстерності, і не лише в межах області, а й на всеукраїнському рівні, та навіть неодноразово гідно представляли державу на міжнародній арені.

Як повідомили організатори заходу, мета конкурсу – обмін досвідом та заохочення до підвищення майстерності представників цієї професії. Цьогорічні змагання стали двадцятими і участь у них брали команди всіх 12 лісогосподарських підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Змагання проходили у двох вікових категоріях (юніори – до 24 років та основна група – після 24 років).

Всі конкурсанти продемонстрували свої професійні вміння на 5 етапах: звалюванні дерева, монтажу нового ланцюга, розкряжуванні стовбура комбінованим різом, точному розкряжуванні стовбура та відокремленні сучків. На кожному з етапів враховується швидкість і точність виконання завдання, а найголовніше – техніка безпеки.

За результатами конкурсу І, ІІ та ІІІ місця поділили між собою працівник Свеського лісового господарства Олександр СИДОРЕНКО, Віталій СОРОКАЛІТ (Сумське лісове господарство) та Михайло ЦАРЬОВ (Роменське лісове господарство) відповідно.