На Сумщині влада підтримує професійно-технічну освіту

Під такою назвою днями в Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулася виїзна нарада освітян, яка стала продовженням циклу регіональних галузевих нарад роботодавців, керівників закладів професійно-технічної освіти області та владних структур


Заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора, звертаючись до присутніх, зауважив: «Сьогодні галузь громадського харчування динамічно розвивається, тому потребує професійно мобільного кваліфікованого робітника. Підготовка такого фахівця можлива лише за умови тісної взаємодії навчального закладу з роботодавцями. В області є позитивні приклади такої співпраці, коли бізнесові структури надають свою матеріально-технічну базу учням для проходження виробничої практики, запускають механізм дуальної освіти і, в свою чергу, отримують якісно підготовленого робітника».

За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторії Гробової, всього в області 23 заклади профтехосвіти, які готують кухарів. І всі їх випускники працевлаштовані. Але є чимало проблемних питань, які сьогодні не варто оминати.

«Ми маємо сьогодні більше говорити про якість підготовки, більше розмовляти із роботодавцями, які випускники їм потрібні, – говорила посадовець. – Уже зараз розуміємо, що потрібно працювати у площині трикутника: влада – роботодавець – заклад професійно-технічної освіти, щоб випускники залишалися в області, були працевлаштовані в Україні, а не їхали в пошуках кращої долі за кордон».

Також на зібранні відбувся конструктивний діалог з питань підвищення якості підготовки учнів, орієнтування їхнього працевлаштування на вітчизняних підприємствах, виховування любові до своєї професії та традицій Слобожанщини. Крім того, обговорено питання оплати праці учнів під час виробничого навчання та практики, розширення їх професійних компетентностей на вимогу роботодавців.

Важливим підсумком наради стали домовленості про укладання довготривалих договорів щодо співпраці в різних напрямах між роботодавцями та навчальними закладами.

10545 10543