На Сумщині вступну кампанію до ПТУ продовжено до 1 жовтня

Заклади профосвіти, які матимуть недоукомплектовані групи для навчання за кошти регіонального або державного бюджету, можуть продовжити прийом заяв до 1 жовтня, – про це повідомляють на сайті Сумської облдержадміністрації.


Відповідно до Правил прийому зарахування до закладів профосвіти має завершуватися до початку навчального року, а саме до 1 вересня. Однак у разі невиконанні регіонального або державного замовлення закладам надається можливість провести додатковий набір вступників. Йдеться про набір на окремі професії або спеціальності в межах ліцензованого обсягу закладу.

Загалом цього року було виділено 123 тис 315 бюджетних місць, на яких вступники можуть безоплатно отримати професійну освіту. З них 109 249 місць — це регіональне замовлення, 14 066 — держзамовлення, зокрема 7 287 — за професіями загальнодержавного значення.

Нагадаємо, що раніше для вступників у заклади профосвіти на сайті МОН було розміщено ТОП найкраще оплачуваних професій. До ТОП-10 професій з високим заробітком увійшли: вишкомонтажник — середній рівень зарплати 20 тис гривень; машиніст трубовигинальної установки пересувної — 19 тис гривень; забійник на відбійних молотках — 17 тис 250 гривень; крановий електрик — 15 тис гривень; лицювальник-мармурник — 15 тис гривень; шоколадник — 15 тис гривень; обвалювач морепродуктів — 10 тис гривень; головний касир — 10 тис гривень; бісквітник — 9 тис 387 гривень; водій тролейбуса — 9 тис 973 гривень.