На Сумщині за один мільйон бухгалтера посадили на сім років

Прокуратурою Сумської області підтримано публічне обвинувачення стосовно жительки м. Охтирка, яка систематично обкрадала приватних підприємців.


У ході слідства встановлено та доведено в суді, що обвинувачена надавала послуги із ведення бухгалтерського обліку двом приватним підприємцям, зокрема забезпечувала правильне нарахування та сплату податків, заробітної плати та інших виплат та платежів, контролювала відображення на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій тощо. Відтак, маючи доступ до їх рахунків, викрадала у них кошти.

«Щоб приховати свої протиправні дії, бухгалтер перераховувала систематично незначні суми на свої банківські рахунки та рахунки свого чоловіка, а в подальшому редагувала отримані виписки, видаляючи вказані незаконні операції. За період з 2014 по 2016 рік обвинувачена викрала в одного підприємця 757 тис 675 грн, у іншого з рахунків зникло 274 тис 600 грн», – розповіла прокурор відділу Сумської місцевої прокуратури Юлія Глядчишина.

У суді обвинувачена свою провину не визнала, пояснила, що дійсно перераховувала кошти на свою та чоловіка картки, однак не привласнювала, а розраховувалась за нібито поставлений товар. Однак суд розцінив такі свідчення обвинуваченої як спосіб захисту, оскільки вина її у вчиненні злочину підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами.

Вироком суду першої інстанції обвинувачену визнано винуватою за ч. 4 та ч. 5 ст. 185 (крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах) КК України та засуджено до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна, повідомляє прес-служба прокуратури області.