На Сумщині задекларовано 582,3 тис. грн іноземних доходів

Усі сумчани, які отримали у 2017 році доходи з-за кордону – заробітну плату, гонорари, авторські виплати, дивіденди чи спадщину, мають їх задекларувати. При цьому, декларацію вони повинні подати незалежно від того, чи були з цих сум утримані податки.


Станом на 1 березня 2018 року до податкових інспекцйій області подано 34 декларації, в яких задекларовано  582,3 тис. гривень різних доходів. Визначено податкових зобов’язаннь для самостійної сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі – 104,3 тис. грн та 8,7 тис. грн військового збору.

ГУ ДФС у Сумській області постійно проводить роз’яснювальну роботу з тими громадянами, які можуть мати іноземні доходи, зокрема, зі студентами, спортсменами, а також жителями області, які виїжджають працювати до сусідніх країн.

За словами працівників фіскальної служби, такі громадяни можуть надіслати декларацію поштою або звернутися до посольства чи консульства. Також вони мають право оформити довіреність своїм близьким в Україні, щоб вони подали декларацію. Або подати її за допомогою електронних засобів он-лайн.

У випадку, коли людина вже сплатила податок за тими ставками, які діють в іншій країні, то вона має взяти у податкових органах іноземної держави довідку про сплачені суми, які буде враховано під час перерахунку в Україні.