На Сумщині затримали чоловіка, який намагався перемістити до Росії військове обладнання

У ніч на 4 серпня 2016 року внаслідок перевірки відповідної інформації СБУ правоохоронцями області викрито спробу громадянина РФ всупереч чинному законодавству України вивезти залізничним транспортом з приховуванням від митного контролю до Російської Федерації військового обладнання.


Обладнання, зокрема, використовується як складові частини бортових системи державного розпізнавання "свій-чужий" військових літаків МиГ-29, Су-27 та військових вертольотів типу Ми-8, Ми-24.

За вказаним фактом розпочате кримінальне провадження за ч.2 ст.15 ч.1 ст.333 КК України, процесуальне керівництво в якому здійснюється групою прокурорів прокуратури Сумської області.

Скоординованими діями правоохоронців зібрано достатньо доказів на підставі яких громадянину Російської Федерації, того ж дня, повідомлено про підозру у вчиненні закінченого замаху на порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.

Як повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Сергій Саєнко, наразі, слідчий, за погодженням із процесуальним прокурором, звернувся до суду з клопотанням про застосування до підозрюваного запобіжного заходу.

У разі доведення винуватості особи в суді йому загрожує покарання у виді штрафу, обмеження або позбавлення волі.