На Сумщині збирають підписи за скасування освітньої реформи

В середу, 11 жовтня, на Сумщині стартувала акція Опозиційного «Захистимо наше спільне майбутнє!».


В рамках акції проходить збір підписів за скасування антинародної освітянської реформи. Основні вимоги українців: забезпечити конституційне право десятків мільйонів громадян навчатися рідною мовою, скасувати 12-річне навчання в школах, припинити звільнення вчителів та закриття шкіл, забезпечити гідний рівень оплати праці педагогічних працівників.

Також опозиціонери хочуть не допустити скорочення кількості предметів у школах, скасувати практику обмеження числа опорних шкіл в ОТГ та визначити відстань до опорної школи не більше 15 км, повернути повне державне забезпечення профтехосвіти та державне замовлення на фахівців робочих професій.

Намети Опозиційного блоку стоять у всіх великих містах Сумщини і протягом першого ж дня було зібрано понад тисячу підписів жителів регіону.Ті, хто підтримують опозиціонерів, говорять, що освітня реформа порушує європейські стандарти.

Голова обласної організації, керівник фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко вважає, що нинішня освітня реформа несе загрозу політичній стабільності держави. «Реформа освіти має бути спрямована на розвиток і модернізацію мережі навчальних закладів, поліпшення якості знань, зростання зарплат вчителів, а не перетворення України в малоосвічену країну з дешевою низькокваліфікованою робочою силою, яка буде неконкурентоспроможною».

Причину такої недолугості закону він вбачає в тому, що подібні документи треба доручати писати професіоналам, які не плутають соціальні питання з політикою.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *