На Сумщині з’явилися три надсучасні пересувні габаритно-вагові комплекси

Передача цих комплексів відбулася на центральній площі обласного центру за участю голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА та керівництва Укртрансбезпеки/


«Я хотів би подякувати керівництву Укртрансбезпеки за те, що вони зробили для Сумщини новорічний подарунок, який справді дозволить нам посилити контроль за перевезенням вантажів, особливо в період сільськогосподарських робіт, – наголосив Микола КЛОЧКО. – Ці мобільні вагові комплекси працюватимуть на спеціальних майданчиках, яких в Сумській області наразі підготовлено 6. У наступному році таких майданчиків буде вже 20, для того, щоб контролювати перевезення вантажних автомобілів».

Очільник області ще раз звернувся до керівників сільськогосподарських підприємств області: «Дорога – це наша спільна відповідальність. І держава, вкладаючи кошти у ремонт доріг, сподівається на вашу добропорядність. Я попереджаю про те, що ми будемо боротися з перевантаженнями, підсилюватимемо і контроль, і відповідальність за це».

За словами першого заступника голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслава ДІДКІВСЬКОГО, всього для України закуплено 78 габаритно-вагових комплексів. Три з них наразі передають Сумщині.

«Ці комплекси мобільні, мультифункціональні, відповідають всім стандартам Європейського Союзу, – зазначив він. – Ми їх доопрацювали, привели у відповідність до наших вимог також. І сьогодні я заявляю, що навіть ті комплекси, які працюють у Європі, за багатьма параметрами гірші, ніж наші. Ціна одного такого комплексу – 1,4 мільйона гривень. Але на наступний рік ми плануємо їх доукомплектувати, зокрема, поставити 3G та 4G-модулі для швидкісного Інтернету, видати кожному інспектору планшет. Таким чином здійснюватиметься онлайн-реєстрація кожного акту, відповідно кожен перевізник матиме змогу в онлайн-режимі бачити причину і результат затримки автомобіля».

Крім того, як повідомило керівництво Укртрансбезпеки, наступний рік для інспекторів служби розпочнеться з підвищення кваліфікації: «Ми маємо домовленість із Литвою, Польщею, Німеччиною, щоб їхні інспектори і працювали на дорозі разом із нашими. Таким чином співробітники Укртрансбезпеки України покращуватимуть практичні навички контролю на дорогах».

За словами заступника начальника Управління Укртрансбезпеки у Сумській області Олександра ТАНЧЕНКА, наразі в області працює три габаритно-вагові комплекси. Наявність ще трьох, до того ж надсучасних, забезпечить контроль на дорогах Сумщини.