На Сумському НВО очікуються зміни?

Стало відомо, що група «Енергетичний стандарт» україно-російського бізнесмена Костянтина Григоришина остаточно програла Вадиму Новинському та Володимиру Лук'яненку арбітражний спір у корпоративному конфлікті навколо ПАТ «Сумське НВО».


5 жовтня Високий суд Англії та Уельсу відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на рішення Лондонського комерційного арбітражу від 9 травня 2016 року, який ухвалив «Енергетичного стандарту» виплатити понад $ 305,8 млн Новинському та Володимиру Лук'яненку-молодшому, повідомляє БізнесЦензор.

Порушення полягають у виведенні коштів з «Сумського НВО» на користь компаній «Техноімопрт» і ТОВ «Енергетичний стандарт», підконтрольних Григоришину.

Зокрема, в 2011-2013 роках машинобудівне підприємство постачало продукцію через «Техноімопрт» і «Енергетичний стандарт», таким чином занизивши доходи другого акціонера НПО – Володимира Лук'яненка-молодшого.

Із загальної суми, $ 55,8 млн стосуються порушення акціонерної угоди (JVA) з боку Григоришина. Інша частина суми ($ 250 млн) стосується «опціонної угоди». Згідно з рішенням арбітражного суду цю суму Григоришин зобов'язаний заплатити Новинському, щоб виконати зобов'язання по пут-опціону.

Як повідомлялося, на початку травня в Лондоні завершився розгляд спору між компанією Вадима Новінського і Володимира Лук'яненка і холдингом «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина. В результаті лондонський комерційний арбітраж 9 травня 2016 року виніс рішення на користь компанії Новинського і Лук'яненко на суму понад $ 300 млн.

На сьогодні кіпрська Stremvol Holdings Lmited володіє 83,7% акцій ПАТ «Сумське НВО».

В кінці 2012 року «Смарт-холдинг» Вадима Новинського придбав у сина екс-гендиректора Сумського НВО Володимира Лук'яненка-молодшого 25% акцій Great Station Properties, яка в свою чергу володіє 48,9% акцій Stremvol Holdings.

Григоришин через UMS Holding володіє 51% Stremvol Holdings.

Лук'яненко також надав «Смарт-холдингу» опціон на викуп акцій Great Station Properties.

Таким чином, Новинський став власником 10,04% акцій заводу, а в майбутньому планував збільшити частку до 40,04%.

«Сумське НВО» є одним з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій, широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, атомних електростанцій.

За даними Forbes, НВО з 2008 по 2013 роки продало продукції на загальну суму 1,46 млрд євро, сума виручки становила 200-300 млн євро в рік. За результатами 2015 року завод виробив продукції всього на 1,88 млн гривень.