На Тростянеччині пройшли легкоатлетичні змагання пам’яті Володимира Куца

15 квітня в селі Олексине Тростянецького району Сумської області відбулись І Всеукраїнські змагання з легкоатлетичного кросу, присвячені пам’яті дворазового олімпійського чемпіона Володимира Куца.


Організаторами заходу виступили федерація легкої атлетики Сумської області, Тростянецька райдержадміністрація, Сумська обласна ДЮСШ, Сумське обласне відділення НОК України та управління молоді та спорту Сумської ОДА. Крім того, даний захід підтримали й інші приватні особи.

Змагання відкривали Голова Сумської ОДА Микола Клочко, Голова Тростянецької РДА Дмитро Назаренко, міський голова м.Тростянець Юрій Бова, сільській голова с.Білка Сергій Пономаренко, президент федерації легкої атлетики Сумської області Володимир Підлісний. Були присутні на заході й інші поважні гості.

Місце проведення змагань було вибране невипадково, адже це рідне село прославленого стаєра В.Куца. Більше того, бігову трасу було прокладено вздовж вулиці, яка названа на його честь, і учасники мали змогу випробувати власні сили безпосередньо поруч з батьківською хатою В.Куца.

Участь в змаганнях взяли команди з Харківської, Запорізької, Київської, Чернігівської, Житомирської, Миколаївської, Одеської областей, а також спортсмени з міст і районів Сумської області. Загальна кількість учасників перевалила за 300 осіб!

Приємно відзначити, що серед учасників були й відомі і титуловані діючі атлети та спортсмени, що продовжують активні зайняття спортом після закінчення професійної кар’єри. Таким чином, на старт вийшли 2 МСУМК, 4 МСУ, 6 КМСУ: учасники чемпіонату Європи з кросу 2015, переможці та призери Європейських першостей в категорії «мастерз», призери нещодавнього чемпіонату України з л/а кросу 2016 р. у Цурюпінську.

Беручі до уваги, що статус «всеукраїнські змагання» цей крос отримав лише цього року, початкове представництво учасників можна вважати більш ніж задовільним. Цю тезу підтвердила і сама боротьба, яка розгорнулася між атлетами на трасі. До речі траса була підібрана, доволі складна – з крутими під’йомами і затяжними піщаними прямими. А враховуючі дощ, який декілька разів перетворювався на зливу, то кожен хто фінішував, може вважати себе переможцем. Дистанція далася важко усім, і новачкам і майстрам кросу.

Грошові нагороди розігрувалися в головних дисциплінах дня, так званих «мейн евентах»: 6км для чоловіків та 4 км для жінок.

Серед чоловіків (6 км) призові місця розподілилися наступним чином:

1 місце: Юрій Грицак (МСУ) Миколаївська обл. – 17:32.0

2 місце: Дмитро Мусіятченко Харківська обл. – 17:54.0

3 місце: Андрій Дещенко  Харківська обл. – 17:58.0

Серед жінок (4 км) призову трійку склали:

1 місце Марина Немченко (МСУ) Харківська обл. – 13:45.0

2 місце: Тамара Левченко Житомирська обл. – 13:47.0

3 місце: Яна Нагорна Сумська – 14:24.0

За підтримки місцевої влади організаторам вдалося забезпечити всіх учасників з інших областей безкоштовним розміщенням у готелях м. Тростянець (9 км від місця проведення змагань), а також організувати зустріч на вокзалі та перевезення автотранспортом від місць проживання до с.Олексине. Додатковою родзинкою були цікаві екскурсії для учасників та гостей в день приїзду, під час яких вони мали змогу ознайомитись з історико-культурною спадщиною міста Тростянець, відвідати галереї та музеї міста, отримати насолоду від місцевих краєвидів.

Переможці та призери у всіх дисциплінах програми отримали грамоти, медалі, кубки (за 1 місце), а також подарунки від організаторів та спонсорів змагань.