«Нафтогаз України» отримав право перекривати газ теплопостачальним компаніям за борги навіть взимку

Цієї зими НАК «Нафтогаз Україна» отримає право відключати котельні в будь-який момент. Навіть в морози. З 1 грудня 2018 року це передбачено Кодексом газотранспортних систем.


НАК «Нафтогаз України» пролобіював право на відключення виробників теплової енергії для потреб населення взимку. Компанія надаватиме окремі письмові доручення для кожного підприємства.

«Оскільки «Сумигаз» розподіляє газ до всіх споживачів області, то ми негайно будемо інформувати місцеві органи влади, підприємства ТКЕ, регулятора, громади про отримання доручень від НАК «Нафтогаз України». Адже припинення транспортування природного газу до котелень взимку неминуче призведе до соціальної напруги», – зазначив комерційний директор ПАТ «Сумигаз» Денис Черненко.

Держрегулятор – НКРЕКП- не підтримав прохання усіх газорозподільних компаній не відключати тепломережі за дорученням НАК «Нафтогаз України». Навпаки, в комісії ухилення від відключення тепловиків вважатимуться зловживанням монопольним становищем та передбачає додаткові фінансові стягнення.

Якщо протягом 3-х днів після отримання письмового доручення від НАК «Нафтогаз України» на відключення, теплопостачальні підприємства не врегулюють відносини з державним монополістом, ПАТ «Сумигаз» буде змушене розпочати заходи з припинення розподілу газу до об’єктів.

Наголошуємо, що ПАТ «Сумигаз» не продає, не постачає природний газ та не отримує кошти за нього. Згідно нормативів розподілу коштів за газ на листопад місяць понад 85% отримує НАК «Нафтогаз України». Він же є єдиним оптовим постачальником газу для підприємств ТКЕ.

Для своєчасного виділення обсягів газу – номінацій, усім тепловим компаніям Сумської області необхідно звертатись до свого постачальника – НАК «Нафтогаз України». На Сумщині природний газ для забезпечення централізованого опалення споживають понад 40 теплових компаній.