«Нафтогаз України» звинуватили у корупції на підприємствах «дочках»

Асоціація газового ринку закликає НАК «Нафтогаз України» припинити корупцію на підконтрольних і дочірніх підприємствах


«Голова НАК «Нафтогаз України» зробив заяву, в якій звинуватив у махінаціях з субсидіями ПСО-постачальників природного газу. Ми вважаємо, що такі заяви мають на меті відвернути увагу від махінацій з газом внутрішнього видобутку, маніпуляцій з фінансовою звітністю та фактів корупції в групі Нафтогаз», – говориться у офіційній заяві Асоціації газового ринку України.

Голова Нафтогазу Андрій Коболєв має «підозру» щодо начебто надмірного споживання газу субсидіантами. Однак, керівник державного монополіста мабуть не обізнаний, що за даними НКРЕКП, середнє споживання газу жителями Кіровоградської області набагато більше ніж в цілому по України. Так, в Чернігівській області споживачі використовують в 1,5 рази менше газу, у Київській – на 37%, а споживачі Миколаївської області, яка межує з Кіровоградською – споживають вдвічі менше газу!

У асоціації закликають НАК «Нафтогаз України», як кінцевого бенефіціара та одноосібного контролера ПАТ «Кіровоградгаз» та дочірнього газзбуту «Центргаз» відкрити повну статистику споживання газу в цій області, у тому числі і виробничо-технологічних втрат оператора ГРМ і пояснити таку велику різницю з іншими регіонами.

Газовики всієї України звертають увагу, що «в державі для забезпечення контролю використання бюджетних коштів створена наскрізна система рахунків державного казначейства. За минулий рік через них пройшло близько 40 млрд. гривень субсидій. Усі платіжні доручення з цих рахунків здійснюються Державним казначейством. Кінцевим і одноосібним реципієнтом 40 млрд субсидій в минулому році став саме НАК «Нафтогаз України» та підконтрольні йому дочірні підприємства», – зазначають у повідомленні.

Тобто НАК «Нафтогаз України» є основним і єдиним (!) вигодонабувачем системи субсидій. У тому числі за рахунок цих коштів було сформовано фінансовий результат за минулий рік, який забезпечив можливість виплати мільярдних премій керівництву Нафтогазу.

Зі свого боку ПСО-постачальники та оператори ГРМ (облгази) повністю підтримують і очікують монетизації субсидій на рівні споживача. Це дозволить кожному споживачеві самостійно вирішувати, як ефективно скористатися коштами. Монетизація субсидій призведе до суттєвої економії газу, адже кожен отримає реальну мотивацію ощадливо споживати газ.

 

Текст заяви Асоціації газового ринку за посиланням: http://agru.org.ua/#/