Найбільш активними у соцмережах є обласні партійні осередки Опозиційного блоку, Батьківщини, РПЛ та БПП “Солідарність”

30 травня 2018 року о 12.00 у Сумському прес-клубі відбулася публічна дискусія на тему «Як парламентські партії комунікують з своїми виборцями у соціальних мережах». Захід був присвячений презентації результатів аналізу активності парламентських партій в Сумській області.


Під час заходу представниця Громадянської мережі ОПОРА Ірина Стегній представила результати моніторингу регіональних Facebook сторінок парламентських партій.

Під час моніторингу аналітики Громадянської мережі ОПОРА звернули увагу, що регіональні осередки парламентських партій дуже мало використовують соціальні мережі для комунікації з виборцями. 

Нагадаємо, на позачергових виборах до Верховної Ради України 2014 року подолали 5% бар’єр і стали парламентськими шість політичних партій: Народний фронт, Блок Петра Порошенка «Солідарність», Об'єднання «Самопоміч», Опозиційний блок, Радикальна Партія Олега Ляшка та Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».

Обласні осередки, які працюють на Сумщині, лише чотирьох з них ведуть сторінки у соціальній мережі Фейсбук: Опозиційний блок, ВО «Батьківщина», Радикальна Партія Олега Ляшка, Блок Петра Порошенка «Солідарність». Також партійну сторінку в цій соціальній мережі веде обласний осередок партії «Відродження». І хоча ця політична сила не пройшла до парламенту, все ж у Верховній раді України представлена депутатською групою «Партія Відродження», яку створили мажоритарні депутати після свого обрання на парламентських виборах 2014 року.

Оппозиционный Блок. Сумщина (https://www.facebook.com/oppositionblocSUM/) має 1867 уподобань та 1892 послідовників. Сторінка існує з квітня 2015 року. За цей час було опубліковано 2041 пост.

Найпопулярнішою публікацією за цей час стало відео від телеканалу АТВ, який має 564 лайки: «Оппозиционный блок требует немедленно остановить войну, начать реальную борьбу с коррупцией, а главное – развивать экономику, чтобы украинская молодежь не ехала улучшать благосостояние других стран!».  Головним спікером у сюжеті став голова фракції «Опозиційний блок» в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко.

На другому місці за кількістю лайків – 319, фотографія  С Днем Победы Сумы! Помним Гордимся! Победа будет за нами! 

На третьому місці з 209 лайків також відео з телеканалу Атв: «Чергове знущання над людьми! Шалений ріст цін на продукти харчування розпочинає #ПродуктовийГеноцид. Вимагаємо відновити державне регулювання цін на продукти!».

Серед політиків, які найбільш часто згадуються на сторінці Опозиційного блоку – Олександр Вілкул, Борис Колесніков, Юрій Бойко, Юрій Павленко, Вадим Рабінович, Наталія Королевська та інші. Серед місцевих політиків – Олександр Стрельченко, Микола Войтенко,Тамара Іщенко, Юрій та Ігор Перепеки.

Батьківщина. Сумська обласна партійна організація (https://www.facebook.com/batkivschina.sumy.obl) має 1489 лайків та 1503 послідовників.

Сторінка існує з серпня 2013 року, за цей час має 2275 дописів.

Найбільше реакцій (вподобань і поширень) 62 – набрав пост «Сьогодні Сумській ВО "Батьківщина" 18 років!».

На другому місці – 52 лайки – відео «Міський голова Олександр Лисенко (Olexandr Lisenko) на сесії Сумської міської ради повідомив, що під час сесії Верховної Ради України було прийнято законопроект 5722 "Про комерційний облік газу" щодо ситуації із газовими лічильниками».

На третьому – 46 лайків – відео «Депутат Сумської обласної ради, представник ВО "Батьківщини", зараз боронить державні кордони на Сході країни  Семен Салатенко вітає громаду Сумщини з Новим роком та Різдвом Христовим.»

Політики, які найбільш часто згадуються, Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Костянтин Бондарєв, Сергій Соболєв та інші. Серед місцевих політиків – найбільш часто згадується міський голова обласного центру Олександр Лисенко.

Солідарність Сумщина (https://www.facebook.com/solidarnist.sumy) сторінка існує з липня 2017 року, за цей час має 780 дописів. Сторінка має 227 лайків та 239 послідовників.

Найбільш популярний пост – цьогорічне привітання з Великоднем – 492 лайки.

На другому місці за популярністю – 72 лайки – відео «Солідарність запрошує сумчан відсвяткувати разом свято Хрещення Господнього».

На третьому місці – 21 лайк – «Голосування за проекти – Відкритий офіс».

Серед політиків всеукраїнського рівня найбільш часто згадується Петро Порошенко. Цікаво, що на сторінці дуже багато згадок місцевих політиків: Володимир Токар, Дмитро Хандурін, Володимир Горох, Олександр Линник тощо.

Радикальна партія Олега Ляшка, Сумщина (https://www.facebook.com/RPL.Sumy) існує з вересня 2015 року. За цей час було розміщено 1100 дописів, сторінка має 760 уподобань та 766 послідовників.

Найбільше вподобань – 61 лайк – має пост «Сьогоднішній день насичений святами, тому особливо приємно вітати одного з найактивніших радикалів, який відомий на всю Україну – голову Конотопської міської організації #Радикальна_партія Олег Ляшко Спартак Сергієнко!»

На другому місці – 48 лайків – «Сьогодні День народження святкує заступник голови Сумської обласної ради, депутат обласної ради від РПЛ, чудова радикальна жінка Тетяна Іванівна ГОЛОВКО».

На третьому місці – 39 лайків – «"Українська вишиванка – найкраща! Колектив Сумської територіальної організації Радикальної партії Олег Ляшко вітає всіх українців зі святом!»

Серед згадок політиків беззаперечним лідером є Олег Ляшко, також згадуються Андрій Лозовий, Олексій Кириченко та інші. Дуже багато згадок місцевих політиків від радикальної партії, Микола Горобець, Ярослав Панченко, Тетяна Головко тощо.

Аналітики ОПОРИ відмічають збільшення активності партій за рік до парламентських виборів в Україні. Значно збільшили активність і непарламентські партії та люди, які мають амбіції позмагатися на виборах в одномандатних округах. Зокрема, можна зробити такий висновок з зовнішньої реклами, відкриття нових партійних офісів, розповсюдження агітаційних друкованих матеріалів.

Захід відбувся в рамках проекту Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.