Найбільш затребуваними професіями на Сумщині є водії, продавці, швачки та медики

Кількість вакансій, а отже нових робочих місць, поданих цього року роботодавцями до Сумської обласної служби зайнятості, зросла протягом року на 18,5%, і на сьогодні становить 2 тис.


За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, зростання відбулося в усіх видах економічної діяльності, зокрема, у сільському господарстві, переробній промисловості, будівництві, торгівлі, побуті.

Найбільш затребуваними професіями на ринку праці є водії автотранспортних засобів, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, слюсарі-ремонтники, швачки, працівники медичної галузі.

На кінець вересня 2017 року навантаження на одне вакантне місце зменшилось до 7 осіб проти 11 осіб у відповідному періоді минулого року. Подібна тенденція спостерігається протягом останніх років і має сталий характер.

Кількість роботодавців, які мали вакансії у звітному періоді, зросла на 12,7% та склала 4,7 тис. Окремі підприємства мають дефіцит висококваліфікованих кадрів уже сьогодні та прогнозують у найближчій перспективі поглиблення такої ситуації. Особливо це стосується робітничих спеціальностей.

– Зростання вакансій стало можливим завдяки паросткам поліпшення економічної ситуації на Сумщині, а також завдяки підвищенню співпраці обласної служби зайнятості з роботодавцями. Окрему посилену увагу звертаємо на працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Цього року нам вдалося працевлаштувати 65 таких людей. А в цілому на обліку в центрах зайнятості зараз перебуває лише 85 вимушених переселенців. Однак ми чітко розуміємо, що кожен з них – це своя доля, зрештою, сім’я, тож робимо все, аби внутрішньо переміщені особи швидше знайшли роботу, комфортно почувалися на Сумщині, – підкреслив В.Підлісний.

Довідково: За даними Державної служби статистики України в серпні кількість зареєстрованих безробітних скоротилася до 311,9 тис. осіб, що є найменшим з початку року показником. Навантаження на одне вакантне місце також скоротилося до 4 осіб на місце проти 10 людей у січні поточного року. Найбільш затребуваними професіями визначені водій автотранспорту, вчитель, працівник побутової сфери, працівник будівельної сфери, державний службовець.