Напередодні професійного свята прикордонники Сумщини провели урочисті заходи

Напередодні свого професійного свята прикордонники Сумського загону провели урочисті та презентаційні заходи.


Участь у святкуванні взяли керівники області, міста, очільники та персонал загону, правоохоронних органів, підприємств, установ, місцевих органів влади, громадських і волонтерських організацій, духовенство.

Слід відмітити, що в цей день в гості до охоронців кордону завітали майже 80 дітей з різних навчальних закладів обласного центру, це – вихованці Сумської спеціалізованої школи № 2, обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, патріотичної організації «Сигнал» та Сумського міського центру науково-технічної творчості молоді.

Вітаючи прикордонників з професійним святом, заступник голови ОДА Іван Боршош відзначив, що одвічно, не тільки в нашій країні, почесно було визнавати себе представником держави – прикордонником, який має високий рівень професіоналізму та патріотизму.  «Це людина, яку поважали і будуть поважати завжди. Ми дійсно усвідомлюємо на скільки складно, важко, небезпечно, і в той же час відповідально сьогодні бути прикордонником».

 

Кращому підрозділу загону – відділу прикордонної служби «Конотоп», який за підсумками службової діяльності досяг найкращих результатів, Іван Боршош вручив перехідний прапор Сумської обласної державної адміністрації. А також за зразкове виконання службових обов'язків і високий професіоналізм та з нагоди Дня прикордонника заохотив персонал загону.

Від імені міського голови та усієї громади Сум прикордонників Сумщини з професійним святом привітав заступник міського голови Степан Пак, який висловив слова поваги та вдячності. «Ми вам дякуємо за те, що Сумщина сьогодні одна з найспокійніших областей не тільки східного регіону, а й усієї України. Дякуємо вам за вашу службу. Дай Бог вам здоров’я і всього самого доброго! Дай Бог щастя вам і усім вашим родинам! Дай Бог, щоб народжувалися у вас маленькі майбутні прикордонники! Дай Бог, щоб в нашій державі запанував мир і спокій!», – зазначив Степан Якович.

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків та з нагоди Дня прикордонника Стапан Пак нагородив грамотами міського голови м. Суми ряд військовослужбовців загону.

У своєму виступі начальник загону полковник Валерій Кравчук висловив підлеглому персоналу слова щирої вдячності та подякував за віддану службу. Кращих військовослужбовців заохочено правами Голови Державної прикордонної служби України, начальника Східного регіонального управління та начальника Сумського прикордонного загону. Двоє офіцерів отримали чергові військові звання «лейтенант». Ряд військовослужбовців були нагороджені представниками духовенства та громадської організації «Учасників АТО – воїнів-прикордонників».

Учасники заходу згадали героїв-прикордонників, які віддали своє життя за незалежність України під час виконання обов’язків в зоні проведення антитерористичної операції, вшанувавши їх хвилиною мовчання.

В управлінні прикордонного загону відбулася демонстрація військової техніки та озброєння, що використовується в охороні кордону. Також для учасників заходу пройшли показові виступи прикордонників-кінологів із своїми чотирилапими помічниками.

Традиційно артисти Сумської обласної філармонії подарували прикордонникам невеличкий святковий концерт.

Наостанок охоронці кордону пригостили гостей смачною солдатською кашею.