Наш обов’язок дбати про надійний тил захисників України, – мер Сум Олександр Лисенко

Другий рік поспіль за ініціативи очільника Сум Олександра Лисенка сумчанам, воїнам АТО/ООС, виплачують одноразову цільову матеріальну допомогу для придбання житла. У міській скарбниці на ці потреби закладають 21 млн грн., який порівну розподіляють між 60 особами.


«На жаль, не всі у наш час через брак коштів можуть дозволити собі придбати власне помешкання і жити в комфортних умовах. Коли ж цього не можуть зробити ті, хто боронив Україну від ворога і повернувся до мирного життя, це зовсім неправильно. Ми повинні їх підтримати, допомогти матеріально, аби наші захисники жили достойно, і ми це робимо», – зауважує міський очільник.

Отримувачів коштів на підставі певних критеріїв, визначає Рада учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові.

«Процедура визначення осіб, яким виділяють кошти на житло, – чітка та прозора. Ще позаминулого року разом з хлопцями-воїнами АТО, членами їхній родин, представниками департаменту фінансів, економіки та інвестицій, департаменту соцзахисту та правового управління було обговорено та погоджено механізм розподілу коштів, – зауважив Олександр Лисенко. – За кошти, що були перераховані в 2018 році 60 учасникам АТО, вже придбали житло 59 осіб. Ще один учасник АТО до цього часу з помешканням не визначився, однак у нього є час до 12 грудня поточного року».

59 учасників АТО придбали 50 квартир і три житлові будинки в Сумах, а також шість помешкань (п’ять квартир та один будинок) за межами обласного центру: дві квартири в с. Сад, по дній – в с. Старе село, в м. Житомир, с. Бездрик, один будинок с. Ополонське.

Цього року, як і минулого, для придбання житла 60 учасниками АТО передбачили 21 млн. грн. На даний час кошти перерахували 17 особам, сім з яких уже отримали дозволи на придбання помешкань.

Окрім цільової матеріальної допомоги на житло у відповідності до міської програми «Соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей» надаються додаткові соціальні гарантії та пільги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції. З початку року на ці потреби спрямували понад 15 млн. грн., охопили майже 4 тисячі громадян.

Як зауважує Олександр Лисенко, війна розділила життя всієї країни на «до» і «після», відтепер кожне покоління українців має своїх героїв: «Зухвала, неочікувана агресія Російської Федерації вирвала з мирного життя тисячі людей, і всі вони – цивільні, військові, медики, студенти і ветерани, різноробочі, наші земляки, – якось разом, в одну мить перетворилися на воїнів, на захисників, які зброєю і власним серцем прикривають від підступного ворога Україну і усіх нас. Подяки за подвиг і героїзм цих людей мало – обов’язок влади забезпечити їм надійний тил».