Наслідки медреформи: жінку з температурою відмовлялися приймати у лікарні, доки не втрутилася поліція

Поліція Сум розпочала кримінальне провадження за неналежне виконання професійних обов’язків медичними працівниками.


Мова йде про вчорашній випадок, коли в приймальному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні померла 79-річна жінка, яка мала високу температуру та цукровий діабет. До цього швидка намагалася її доставити до кількох лікарень, але жінку відмовлялися приймати до лікарських установ.

Увечері 20 квітня до приймального відділення Сумської обласної клінічної лікарні бригадою швидкої допомоги була доставлена 79-річна жителька Путивльського району, яка з грудня минулого року проживала в Сумах у доньки. Жінка мала високий рівень цукру в крові та високу температуру тіла. Попри всі намагання бригади медиків «швидкої» надати допомогу хворій, її стан не покращився, а спроби передати немічну жінку на лікування до кількох лікарняних закладів обласного центру виявилися безуспішними – людину з високою температурою медичні установи приймати не хотіли. Після дзвінка фельдшера бригади «швидкої» до поліції, жінку взяли до приймального відділення СОКЛ, де вона й померла.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 140 «Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником» Кримінального кодексу України. Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. Слідство з’ясовує всі обставини того що сталося.

Заступниця головного лікаря медичного центру інфекційних хвороб та дерматології імені З. Красовицького Ірина Троцька повідомила Суспільному, що араз їх лікарня обмежена в госпіталізації. Відповідно до наказу управління охорони здоров’я до центру можуть госпіталізувати хворих на ГРЗ, клінічно підтверджену пневмонію, підозру на коронавірус та коронавірус.

“Цю пацієнтку привезли до нас, лікар її оглянула дуже уважно. У легенях дихання було чисте, ознак пневмонії не було. Температура під час огляду була нормальна. Відповідно до обстеження – дуже високий цукор у крові. Тобто, вона потребувала спеціалізованої медичної допомоги з приводу цукрового діабету. Але у зв’язку з тим, що, за словами фельдшера “швидкої”, було підвищення температури, якої об’єктивно не було, ми все ж таки зробили, хоч не мали цього робити, тест на коронавірус”, – сказала Троцька.

Швидкий тест був негативний, тому хвору відправили в терапевтичне чи ендокринологічне відділення за місцем проживання, – додає Ірина Троцька.