Наступного року кількість отримувачів субсидій зменшиться

«Не дивлячись на заяви вищого керівництва країни, які обіцяли, що всі родини після підвищення ціни на природний газ отримають соціальний захист у вигляді субсидій, на практиці виявилося все інакше», – заявив в ефірі телеканалу АТВ депутат обласної ради від Опозиційного блоку Микола Войтенко.


Політик наводить цифри: минулого року субсидії отримували трохи більше 6 млн сімей в Україні. У цьому році, станом на жовтень, – 1 млн 497 тисяч, тобто кількість отримувачів зменшилася в рази. «Враховуючи те, що в бюджеті на поточний рік було передбачено 71 млрд грн на субсидії, на наступний рік заплановано 55,1 млрд, то, зрозуміло, що у 2019-му кількість субсидіантів ще зменшиться. І це з урахуванням того, що значно подорожчав газ, з 1 грудня подорожчало тепло, гаряча вода і всі житлово-комунальні послуги», – говорить депутат.

Сумчани бідкаються, що заробітки малі, а тарифи зависокі. Субсидію дають далеко не кожному, а іноді це просто копійки. Дехто зазначає, що це – подачки від держави в порівнянні з тими тарифами, які вони встановили. Наша держава, на жаль, не підтримує простий народ, – вважають жителі обласного центру.

На переконання опозиції, витрати на оплату комунальних послуг для українців на комунальні послуги повинні становити не більше 20% їх сімейного доходу.

«Не можна допустити перекладання всього тарифного тягаря та помилок влади на населення. Кожна сім’я, яка потребує субсидії, повинна мати гарантоване право на неї без додаткових умов. Тому ми вимагаємо, аби президент і уряд, які обіцяли, що кожна родина, яка потребує субсидію, отримає її, виконали свої обіцянки і норми Конституції», – резюмував Микола Войтенко.