Не словом, а ділом: мер Сум Олександр Лисенко виконав 63 обіцянки даних громаді

За результатами дослідження аналітичного порталу «Слово і діло», мер Сум Олександр Лисенко за 5 років на посаді очільника міста виконав 63 обіцянки даних громаді. Динаміка виконання обіцянок базується на основі фактів і доказів, що систематично проводить аналітичний портал.

Одним із перших реалізованих пунктів передвиборчої програми Олександра Лисенка стала побудова тролейбусної лінії на вул. Прокоф’єва. До 2016 року це був єдиний спальний район без комунального транспорту.
Ще однією виконаною обіцянкою Олександра Лисенка стало відновлення вуличного освітлення в приватному секторі міста. З 2015 року було капітально відремонтовано електричні мережі на вулицях Тополянська, Мусорського, Ярова та Косівщинська. Повністю освітлені райони Веретенівка, Ганнівка, Ювілейна та інші.
Саме за каденції Олександра Лисенка, у Сумах почали активно функціонувати ОСББ та будинкові комітети. Для ініціативних співвласників місцева влада розробила механізм співфінансування капітальних ремонтів житлових будинків – відновлення ліфтів, покрівель, встановлення індивідуальних теплових пунктів та заміна вікон і дверей у місцях загального користування.
Протягом 5 років, фінансову підтримку з міського бюджету надавали школам і дитячим садочкам, адже однією з обіцянок Олександра Лисенка  було зупинити практику збирання батьківських коштів у навчальних закладах Сум. Щорічно на кожну освітню установу обласного центру виділяли від 75 до 200 тис. грн на поточні витрати. Фінанси керівники шкіл і садочків розподіляли на власний розсуд з огляду на потреби закладу – утеплювали будівлі, оновлювали матеріально-технічну базу, ремонтували приміщення.
Найбільше обіцянок Олександра Лисенка стосуються ремонту дорожнього покриття вулиць. Зокрема, за нинішню каденцію міський голова встиг відремонтувати вулиці Рибалка, Санаторну, Нижньосироватську, Новомістенську, Володимирську, Степана Бандери, Сергія Табали, Садову, Пушкіна, Троїцьку, Супруна та Баумана.
З останнього, мер Сум дотримав слова щодо закупівлі автобусів великої місткості, ремонту вулиці Раскова, ремонту тротуарів по вулиці Гамалія та в міському парку ім. Кожедуба.
Серед завершених обіцянок Олександра Лисенка і створення сучасної операційної в міській клінічній лікарні № 1, придбання ангіографу, вартістю більш ніж 17 млн. грн., будівництво дитячого садка на вулиці Серпнева, придбання 10 тролейбусів, створення пішохідної доріжки навколо озера Чеха та інші.
Загалом, за оцінкою «Слово і діло», рівень відповідальності Олександра Лисенка – 45% виконаних обіцянок. Це означає, що мер Сум реалізовує приблизно кожну другу сказану ідею.
Наразі в процесі виконання ще 40 обіцянок, всього аналітичний портал прослідкував 140, даних міським головою, обіцянок громаді.