Нестача коштів на інсулін змусила депутатів Сумської міськради звернутися до Президента України

Під час позачергової сесії Сумської міської ради, що відбулася сьогодні, депутати прийняли рішення – звернутися до Президента України щодо додаткового виділення коштів медичної субвенції для хворих на цукровий діабет. Оскільки коштів, які є зараз, вистачить до березня. Рішення підтримали 23 депутати із 24 присутніх.


Про це також говорила ще на засіданні виконавчого комітету Наталія Кіпенко, головний спеціаліст відділу охорони здоров’я: «З держбюджету на перший квартал місто Суми профінансували лише на 1,4 мільйони гривень, з міського бюджету – 600 тисяч гривень. Тобто, з початку року було виділено 2 мільйони гривень. І цього вистачить лише на два місяці. За нашими підрахунками на рік потрібно понад 14 млн гривень».

Нагадаємо: За даними відділу охорони здоров’я, наразі в Сумах проживає близько 10 тис. дорослих та 70 дітей, хворих на цукровий діабет, з низ 1400 мають інсулінозалежний цукровий діабет. У 2016 року сформований електронний реєстр хворих на цукровий діабет, до якого вносяться дані щодо всіх пацієнтів, які отримують інсулін. З квітня 2017 року працює урядова програма «Доступні ліки», за якою хворі на цукровий діабет ІІ типу забезпечуються пероральними цукрознижуючими препаратами.