Нестор Шуфрич на Сумщині: Треба переглянути законодавчу базу, щоб захистити лісогосподарську галузь

Під час спілкування з працівниками Краснопільського, Тростянецького, Охтирського, Великописарівського та Сумського агролісогосподарських підприємств Сумщини народний депутат від ОП-ЗЖ Нестор Шуфрич наголосив, що необхідно міняти ставлення держави до лісогосподарської галузі.


У першу чергу, переконаний політик, необхідно вирішувати питання з ресурсозбереженням, а це і зменшення відходів лісової промисловості, і зниження втрат через неправильне зберігання, транспортування. Тобто цілий комплекс питань, пов’язаний із використанням сучасних технологій, які допомогли б максимально залучити відходи в промисловий цикл, залучати інвесторів.

Працівники підприємств розповіли Нестору Шуфричу про те, що влада голосно заявила про відновлення лісів, зате зменшила бюджетну підтримку і обклала лісників подвійним оподаткуванням: рентні платежі і плата за землю водночас.

«Лісове господарство формує 1,5% ВВП країни. При цьому лісгоспи, через податковий тиск, фактично залишилися без фінансування», – говорить голова регіональної організації ОП-ЗЖ, депутат облради Олександр Стрельченко.

З ним погоджується колега по партії, керівник КП «Сумиоблагроліс», депутат обласної ради Олександр Будник.

«Влада заганяє лісове господарство у важкі фінансові обставини, що в кінцевому підсумку призведе до непоправних наслідків для всієї економіки країни», – каже він.

«Народні депутати від ОП-ЗЖ готові з наступного року переглянути законодавчу базу, яка б захистила галузь. Ми домагатимемося не лише перегляду законодавства в цій сфері, а й вирішуватимемо питання з ресурсозбереженням та підвищенням зарплати працівникам лісової галузі, щоб ті не виїжджали за кордон», – зазначив Нестор Шуфрич.