Ні – самоті: у Сумському НВО проходить великодня доброчинна акція для одиноких ветеранів підприємства  

У ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» набирає обертів традиційна акція милосердя до Великодня. Напередодні світлого свята заводчани запланували провідати близько півтисячі своїх старших колег-пенсіонерів, які на схилі літ лишилися на самоті.


«Христове Воскресіння – велика радість, котрою прийнято ділитися із рідними і близькими. У цю пору ніхто не повинен почуватися самотнім. Відтак вже багато років поспіль СНВО проводить великодню доброчинну акцію, якою охоплює пенсіонерів, що присвятили левову частку свого життя підприємству, але, на превеликий жаль, зустріли старість наодинці. Не маючи рідні, сім’єю вони вважають сумських машинобудівників, а, отже, ми відчуваємо підвищену відповідальність за цих людей», – говорить співкоординатор благочинного проекту, представник профспілки «Машметал» Сергій Чирва.

За словами працівників об’єднання, які щорічно навідуються до своїх сивочолих колег, ветерани дуже чекають на такі зустрічі, адже для них це, в першу чергу, можливість спілкування. «Незважаючи на те, що більшість із наших підопічних вже давно на заслуженому відпочинку, вони й нині усім серцем із підприємством, щиро переймаються його болями, тішаться радощам. Побачивши, з яким трепетом вони зберігають грамоти, медалі, вирізки з заводської газети, пожовклі від часу світлини, здається, що то найдорожчий скарб, в якому закарбоване все їхнє життя, – вважає учасниця акції милосердя Аліна Бібік. – А спогади… Пенсіонери просто розцвітають, коли ми приходимо. Їм є що розповісти, чим поділитися, а нам, безперечно, є що перейняти». 

Щоб розрадити ветеранів, багато не потрібно, переконана Тетяна Приходченко, для якої ось такі дружні візити – нагода сказати «дякую» за науку своїм першим наставникам. «Пам’ятаю, як прийшла на підприємство. Люди, котрих ми зараз провідуємо, були моїми вчителями, давши дуже багато і в професійному, і в житейському плані. Вони для мене наче рідні, тож частенько телефоную, заходжу в гості і, звичайно ж, ніколи не пропускаю загальнозаводські благочинні акції для наших ветеранів. Коли бачу їхні усміхнені обличчя, розумію, наскільки це важливо», – зізнається співрозмовниця.

Ось, приміром, Світлана Супрунова. Більше чотирьох десятирічь вона віддала об’єднанню. Колеги згадують її як виняткового фахівця і неймовірно порядну людину. Позаочі Світлану Львівну любляче та шанобливо називали «мудрою совою». Її розсудливість, виваженість, добросердність і сьогодні ставлять у приклад молодому поколінню заводчан. Нині їй за 80, та жінка весь час у русі, підтримує зв'язок із такими ж, як і сама, пенсіонерами, з котрими свого часу працювала разом, влаштовує чаювання, спільні прогулянки. «Основне – не втрачати жаги до життя, а коли ти знаєш, що не один, що про тебе пам’ятають, на душі стає значно легше», – зізнається ветеран підприємства. 

Як і годиться, сумські машинобудівники відвідують своїх підопічних не з порожніми руками. Вже традиційно для кожного з них підприємство підготувало подарунковий пакунок із продуктами харчування першої необхідності та головним атрибутом прийдешнього свята – паскою. Наступна масова акція милосердя для пенсіонерів відбудеться в СНВО восени – з нагоди Дня людини похилого віку.