“Ніколи не здаватися!”. Десантники легендарної 95-ки передали власноруч підписаний Прапор учням сумської школи

За ініціативою бійців 95-ї десантно-штурмової бригади, які були в останньому бою з нашим земляком – Почесним громадянином Сум Максимом Савченком, до 7-ї школи, де навчався Герой, було передано Прапор десантних військ.


12 січня під час урочистостей директору школи Олександрі Деменко стяг вручив батько Максима – підполковник ЗСУ Сергій Савченко. Він сказав присутнім учням та вчителям, що Прапор підписали десантники власноруч і зробили надпис: "Ніколи не здаватися!".

"Я хочу, щоб цей девіз був вашим у житті, – звернувся до дітей військовослужбовець. – Щоб ви не здавалися ні в навчанні, ні в спорті, ні в житті. Бажаю, щоб вам ніколи не довелося дізнатися, що таке війна. Водночас, ви маєте пам'ятати про тих, хто береже мир в Україні і поклав своє життя задля того, аби над рідною ненькою світило сонце. Хочу, щоб ви знали: Перемога буде за нами!".

Олександра Деменко подякувала Сергію Савченку за виховання сина і наголосила, що для учнів їхньої школи Максим буде завжди прикладом патріотизму та героїзму. Так само, як і інші жителі Сумщини, що боронять країну на Сході.

Нагадаємо, Максим Савченко – командир взводу, заступник командира мінометної батареї, інструктор з парашутно-десантної підготовки 95-ї ДШБр був у зоні проведення АТО з квітня 2014-го. 19 липня 2014 року загинув у бою під Лисичанськом — розстріляний терористами впритул при зайнятті висоти. В тому бою загинуло ще 4 військовики, 42 поранено.

Похований Максим Савченко на Алеї Героїв в Сумах 23 липня.

Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно), відзнакою «Герой України» (посмертно), йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми».

Батько та брат Максима також беруть участь в АТО.