Новела від центру зайнятості – дуальне навчання, що гарантує роботу

Сумська обласна служба зайнятості орієнтує безробітних на придбання конкурентоспроможних професій на ринку праці. Таким чином людині легше знайти роботу.


– З цією метою останнім часом активно практикуємо нові форми роботи з безробітними. Серед них – дуальне навчання. Воно орієнтоване і побудоване на соціальному партнерстві, спрямоване на формування нової моделі професійної підготовки кваліфікованих робітників із обов'язковими періодами виробничого навчання й виробничої практики, що проваджується на базі підприємств, установ, організацій, передбачає зміцнення зв'язків навчання з виробництвом, визначення провідної ролі та підвищення відповідальності роботодавців за якість підготовки робітничих кадрів, – розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Впроваджуючи елементи дуальної системи, усуваємо основний недолік традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників – розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом та підвищити якість підготовки кадрів з урахуванням вимог роботодавців.

Враховуючи взаємну зацікавленість, служба зайнятості і роботодавець об’єднують зусилля у вирішенні завдань з проходження професійно-практичної підготовки зареєстрованих безробітних та їх подальшого гарантованого працевлаштування.

Новелою від центру зайнятості вже зацікавилися перші підприємці. Вони активно замовляють собі кадри з числа безробітних. Асоціація перукарів міста Суми (голова Ірина Фурдило) зголосилася підгодовувати у такий спосіб 50 перукарів-модельєрів, Сумська дирекція ПАТ «Укрпошта» (в. о. директора) – 10 операторів поштового зв’язку, ТОВ «Сумитеплоенерго» (директор Дмитро Васюнін) – 50 операторів котельні, ТОВ «КБ-Екопродукт» (директор Роман Кошлач) – 24 зварника пластмас, КП «Теплогарант» з Конотопа (директор Борис Бакалін) – 150 машиністів (кочегарів) котельні, ТОВ «МІК» з Лебедина, «Преміум стар» із Сум  ((директори Сергій Рябов та Світлана Золотарьова), Сумське виробниче підприємство «Стиль» Українського товариства глухих (директор Людмила Яковчук) – 81 швачку.

– Замовлення від роботодавців на підготовку та перепідготовку необхідних їм спеціалістів продовжують надходити, – говорить В.Підлісний. – Це означає, що ринок праці регіону пожвавлюється. Якщо торік ми підготували для різних галузей економіки Сумщини майже 6 тисяч фахівців, то цього року завдяки запровадженню елементів дуальної системи навчання безробітних ми подвоїмо цю цифру. А це означає, що тисячі наших земляків матимуть змогу отримати гідну роботу з пристойною заробітною платнею.