Нові горизонти: Сумське НВО схвалили в Єгипті

ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» з успіхом виконало всі вимоги щодо проходження попередньої кваліфікації в The Egyptian Natural Gas Holding Company (EGAS), що є найбільшим оператором газової галузі Єгипту.


Днями підприємство офіційно отримало статус схваленого постачальника в даній компанії. EGAS входить до структури Міністерства нафти і мінеральних ресурсів Єгипту. Компанія займається широким спектром робіт із розвідки, буріння, видобутку природного газу, його підготовки, транспортування та розподілу на внутрішньому ринку, а також отримання і продажу скрапленого газу.

«Безумовно, такий замовник вкрай цікавий нам як виробникові. Приємно, що в EGAS сумських машинобудівників оцінили по достоїнству. Ретельно вивчивши компетенції об'єднання, нам надали можливість брати участь у тендерах на постачання різних видів устаткування», – повідомив начальник відділу маркетингу Ігор Булигін.

Поборотися за замовлення на новому ринку СНВО планує вже найближчим часом. Зокрема, компанія EGAS намітила великі проекти газової інфраструктури, серед яких: будівництво трубопроводу протяжністю 175 км, а також розширення ряду компресорних станцій Єгипту.

«Затребуване EGAS обладнання – виключно наш профіль. Це і газоперекачувальні агрегати, і компресорна техніка, і трубопровідна арматура. Ми будемо заявлятися на всі лоти й сподіваємося на успішний результат хоча б у частині тендерів», – додав провідний менеджер управління з зовнішньоекономічної діяльності Богдан Сумченко.

Починаючи з 2013 року, Сумське НВО веде цілеспрямовану роботу з розширення географії постачання своєї продукції. Копітка діяльність, пов'язана з поетапною сертифікацією устаткування на відповідність світовим стандартам ASME та API, проходженням попередньої кваліфікації у провідних компаніях світу, які мають значний бізнес-інтерес для підприємства, приносить свої плоди.

Власне, СНВО вже має статус схваленого постачальника у замовників, генеральних підрядників й інжинірингових компаній з Ірану, США, Франції, Німеччини, Бразилії, Канади, Італії, Туреччини, Венесуели, Польщі, Єгипту, ОАЕ, Великобританії, Іраку та ін. Разом з тим фахівці Сумського НВО відзначають, що налагодити активне співробітництво з новими партнерами досить складно, оскільки наразі вони вважають Україну державою з підвищеними ризиками і не поспішають розміщувати тут великі замовлення.