Обласна лікарня отримала мікроавтобус, який возитиме вузькопрофільних спеціалістів у райони Сумщини

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар передав ключі від новенького автомобіля «Форд-транзит» головному лікарю обласної клінічної лікарні Володимиру Гороху. Вартість автівки – 1 млн 200 тисяч грн і придбана вона за кошти, які вивільнилися по ПДФО, завдяки перереєстрації лікарні у район, повідомляє сайт обласної ради. 


Мікроавтобус «Форд Транзит» розрахований на 15 посадочних місць. Він облаштований системою кондиціонування і призначений для перевезення бригад лікарів – вузькопрофільних спеціалістів, які супроводжуватимуть пересувний діагностично-лабораторний комплекс.

Пересувна міні-лабораторія була закуплена у грудні минулого року за 6,5 млн грн. Вона оснащена аналізаторами, що дозволяють проводити загальний аналіз крові та сечі і аналіз крові на цукор. Є апарат УЗД, вимірювач очного тиску (діагностика глаукоми), поліфункціональне електричне крісло-кушетка, яке можна використовувати для гінекологічних і інших оглядів, холодильник та автоклав (стерилізація інструментів).

Новенький «Форд Транзит» разом з діагностично-лабораторним комплексом їздитиме різними районами області для того, аби лікарі мали змогу здійснювати профілактичні огляди, виявляти ранні стадії онкологічних хвороб або надавати допомогу жителям області. Висококваліфіковані спеціалісти діагностуватимуть хвороби серця, кишково-шлункового тракту, органів дихання, сечостатевої системи, гінекологічні захворювання та початкові стадії злоякісних утворень.

«До сьогодні бригада лікарів їздила на «Газелі», якій уже 19 років. Звісно, що в таких умовах тяжко працювати. Тепер, завдяки перереєстрації обласної клінічної лікарні в район, вдалося придбати цей комфортабельний мікроавтобус. На мій погляд, це дуже показово, що кошти повертаються адресно на підприємство, а не осідають у бюджеті Сум, де просто розчиняються. Нашим обласним комунальним підприємствам від цього немає ніякої користі», – наголосив Володимир Токар.

За його словами, передача автомобіля – це лише один із прикладів. Загалом за два квартали поточного року в обласний бюджет повернулося понад 12 млн грн. Ці кошти передаються з районів до обласного бюджету на придбання обладнання чи необхідних матеріалів або послуг безпосередньо на комунальні підприємства обласної ради.

«Утім, це не означає, що наші комунальні заклади не надають допомогу жителям Сум, – наголосив очільник депутатського корпусу. – Ми не ділимо людей. Вони всі – мешканці області. Тому ми робимо все, аби медичну допомогу отримав кожен житель Сумщини. Розуміючи, що найдорожче у нашому житті – здоров’я, ми будемо робити все, щоб було легше людям, і допомагати лікарняним закладам, аби їм було комфортно працювати і надавати медичну допомогу».

Головний лікар обласної клінічної лікарні Володимир Горох подякував керівництву області за увагу до медзакладу. «Минулоріч був закуплений до обласної лікарні ангіограф за 25 млн грн, половину з яких надійшло з обласного бюджету. Цього року виділено на обласну лікарню понад 4 млн грн, на які закуплено необхідне медичне обладнання. Тепер придбаний мікроавтобус. Це – реальні кроки і реальний показник, як сьогодні влада ставиться до проблем медичних закладів нашої області. А ті кошти, які звільняються по ПДФО, використовуються винятково на соціальний напрямок – заклади охорони здоров’я, соцзахисту. І це йде лише на користь жителям Сумщини».

Володимир Горох розповів, що у такому складі – пересувний діагностично-лабораторний комплекс та мікроавтобус для лікарів – спеціалісти можуть доїхати до найвіддаленіших населених пунктів Сумщини. Лікарська бригада формується за заявками з районних центральних лікарень і центрів первинної медико-санітарної допомоги. Виїжджає не менше одного разу на місяць.