Обласна влада перевірить земельні питання у Конотопському районі

На особистий прийом до голови облдержадміністрації Миколи Клочко приїхали жителі Конотопського району з питанням щодо перегляду списку осіб на розпаювання земель одного з приватних акціонерних товариств


Проблема полягає в тому, що люди протягом тривалого часу не можуть переоформити право власності на землю після 149 померлих родичів. Керівництво ПрАТ, за словами заявників, всіма методами заважає їм, зокрема не видає необхідні документи, що в свою чергу ускладнює подальший процес оформлення землі. 

Очільник області завжди наголошує, що більшість питань, з якими люди їдуть до обласної влади, мала б вирішуватися на місцевому рівні, якщо керівник району на своєму місці. Цього разу знову не було зрозумілих пояснень, чому керівництво райдержадміністрації не захищає інтереси людей. Тому Микола Клочко запропонував Головному управлінню Держгеокадастру у Сумській області ретельно перевірити всі земельні питання у Конотопському районі: кому і які землі виділяли і на яких підставах. Юристам облдержадміністрації також було доручено звернутися до обласної прокуратури щодо з’ясування всіх обставин розпаювання земель приватного акціонерного товариства, на яке скаржились заявники.

Інша ж делегація, вже з Великописарівського району, скаржилась на бездіяльність сільського старости, якого самі ж і обрали. Голова облдержадміністрації пояснив відвідувачам, що не має права втручатися у роботу органів місцевого самоврядування, а якщо люди не задоволені своїм керманичем, то мають повне право висловити йому недовіру на загальних зборах і переобрати через рік від дати зайняття посади. У разі ж, якщо окрім бездіяльності будуть виявлені ще й зловживання на посаді, то це вже зовсім інша справа. Тоді це повноваження правоохоронних органів.