Обласні депутати не готові бачити Сумщину зоною експериментів

Зупинити свавілля та корупцію на Сумщині вимагають представники депутатської групи «Опозиційна платформа – За життя». На думку опозиціонерів, з приходом на посаду нового очільника облдержадміністрації в області без поважної причини почали звільняти керівників профільних управлінь. Бюджет області недовиконаний, квітне корупція при будівництві доріг. А ще не реалізовані завдання у боротьбі з пандемією: не закуплені апарати ШВЛ, відсутні обіцяні доплати медикам за квітень. Про це опозиціонери говорили під час прес-конференції, на якій зібралися голови депутатських фракцій, комісій і груп обласної ради.


«За майже три місяці роботи у губернатора – жодного результату, окрім піару. Він особисто перед усім депутатським корпусом обіцяв 20 березня, що за тиждень у область будуть куплені апарати ШВЛ американського виробництва. На 22 ШВЛ з обласного бюджету було виділено 17 млн грн! Пройшло понад два місяці – ШВЛ-ів немає. При цьому він обіцяв американські апарати, тепер вже йде мова про китайські, і тих на даний час немає. Що ж це за слово губернатора? Ці апарати були потрібні у той період, коли була складна ситуація. Зараз, коли епідемія вщухає, вони вже не настільки актуальні», – наголосив співголова депутатської групи «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Стрельченко.

Нонсенсом назвав депутат ситуацію, коли у період пандемії губернатор звільняє начальника управління охорони здоров’я, – у той час, коли Сумщина входить до 5 кращих областей України, які справилися з коронавірусом. Наразі в управлінні немає навіть заступника. Також із посад прибирають професійних керівників і інших профільних управлінь, таких, як економіки, капітального будівництва, екології тощо.

Натомість голова ОДА замовчує про важливі проблеми, а привселюдно обіцяє зробити біатлонну базу за 50 млн грн, аеропорт за 300 млн грн і багато інших нездійснених мрій. Але він не говорить – звідки кошти! «Складається враження, що з Сум він хоче зробити Нью-Васюки», – заявив Стрельченко.

Депутат-опозиціонер Микола Войтенко заявив, що членів комісії з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, яку він очолює, турбує не лише стан доріг державного та місцевого значення, а той факт, що на сьогодні в галузі капремонту і реконструкції доріг поки що не подолана корупція. «За інформацією ЗМІ, представників громадськості і правоохоронних органів, у області присутні корупційні схеми: виграють тендери одні й ті самі структури з інших областей і за завищеною ціною. Є небезпідставні підозри, що за цими схемами «відмивається» від 150 до 200 млн грн. Нам треба об’єднуватися і не допустити реалізації цих схем. Якщо потрібно, ми готові залучати народних депутатів, представників правоохоронних органів центральних апаратів. Закликаю губернатора об’єднатися з депутатами та спільно працювати задля подолання негативних явищ в області», – резюмував Микола Войтенко.

Під час прес-конференції стало очевидним, що депутати не готові бачити Сумщину зоною експериментів. Бо саме вони відповідальні за людей, незалежно від політичних поглядів і посад.

«Виникає враження, що керівництво країни разом зі своїми ставлениками на місцях проводить експерименти над людьми. Вони ведуть людей в економічну прірву. На місцевому рівні, як депутати, ми не допустимо знищити Сумщину», – підкреслив Олександр Стрельченко.