Обласні депутати просять визнати добровольців АТО учасниками бойових дій

Вже вдруге депутати обласної ради вирішили звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо визнання добровольців АТО учасниками бойових дій.


У зверненні, за яке народні обранці проголосували під час пленарного засідання сесії 7 липня, йдеться про те, що в Україні третій рік не вщухають бойові дії, гинуть справжні патріоти і віддані сини та доньки України. На захист Вітчизни стали не тільки професійні військові та військовослужбовці, а й добровольці, багато з яких до сьогодні не отримали належного визнання своєї самовідданої боротьби від держави, у тому числі і після загибелі.

«Це стосується тих добровольчих формувань, які не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, – ідеться у зверненні. – Ударна міць українських військових дій, учасники найгарячіших військових баталій з окупантом в Україні залишились фактично поза законом та досі не визнані учасниками АТО. Відтак вони та члени сімей загиблих добровольців АТО не отримують соціальних гарантій, пільг та належної допомоги від держави, а найголовніше – ці герої позбавлені офіційного визнання як захисники України і змушені з цього питання звертатися до суду».

З метою забезпечення гідного вшанування воїнів, що віддають своє життя задля миру мільйонів українців, зміцнення патріотизму та самосвідомості громадян України, депутати Сумської обласної ради наполягають на внесенні змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичній операції.