Обласні депутати проти залучення тварин до циркових постановок та жорстокого поводження з ними

На сьогоднішній день закони, що забороняють чи обмежують залучення тварин до циркових постановок, діють у багатьох країнах світу. В Україні заборону на розташування пересувних зооцирків вже підтримали в містах Дніпро, Львів, Миколаїв, Київ, Ірпінь, Тернопіль та інших.


“Умови утримання тварин у пересувних цирках неприпустимі та гірші за будь-яку в’язницю. Тварини проводять життя, мов заручники або раби. Для їхньої дресури застосовують жорстокі способи. Нерідко тварин змушують брати участь у жорстоких циркових номерах, виконувати не притаманні їхній дикій природі рухи. У цирках тварини не живуть, а існують. Обмежені в пересуванні тварини зазнають там жахливих страждань, а коли виходять на арену – неймовірного стресу”, – йдеться у зверненні до міських та селищних рад області щодо припинення розміщення пересувних цирків-шапіто з тваринами на територіях відповідних населених пунктів Сумської області . Воно було прийнято обласними обранцями вчора, на сесії обласної ради.

Депутати Сумської обласної ради занепокоєні чисельною підтвердженою документально інформацією про жорстоке поводження з тваринами в пересувних зооцирках та наявністю таких закладів на територіях міст і селищ Сумської області.

Прийняття рішень про припинення розміщення пересувних цирків з тваринами в населених пунктах знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування та регулюється Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб». Також ці питання регламентовані постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1402 «Про затвердження правил транспортування тварин», наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30 вересня 2010 року № 429 «Про затвердження Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах».

“Ураховуючи наведені факти, ми, депутати Сумської обласної ради, рекомендуємо міським та селищним радам області прийняти рішення про припинення розміщення та виступів на територіях відповідних населених пунктів заїжджих пересувних цирків-шапіто, які використовують у своїх шоу тварин”, – наголошується у документі.