Обласні депутати відмовили у захороненні львівського сміття на Сумщині

Це питання розглядалось під час засідання постійної комісії обласної ради з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, екології, довкілля та лісового господарства як реакція на звернення Львівського міського голови щодо надання тимчасової допомоги у захороненні частини твердих побутових відходів на території Сумської області.


З цього приводу, повідомляють в обласній раді, заслухали інформацію т.в.о. начальника відділу житлово-комунального господарства облдержадміністрації Петра Кондрова.

Зокрема він повідомив, що сміттєва проблема, на жаль, не менш актуальна для Сумщини. Тільки у 2016-му році зібрано 744 тисячі 800 куб. м твердих побутових відходів. 18 сміттєвих полігонів області займають 270 га землі. Ресурс полігонів на межі вичерпання. Найбільш гостро це питання постає у Конотопі, Сумах; майже катострофічна ситуація у Ромнах, де 12 січня поточного року закінчився термін експлуатації земельної ділянки. У Сумах він спливає 24 липня.

– До того ж, – зазначив Петро Кондров, – зафіксовані випадки, коли й без дозволу львівське сміття часом прибуває на Сумщину.

Сергій Демеха зазначив, що проблеми з вивезенням сміття не обходять і Сумщину, вона є нагальною зараз для усієї України. "Чому б тоді Садовому не забрати наше сміття? Чому Сумщина повинна перетворюватися на екологічно забрудений регіон? З таким бюджетом, як у Львові, вже давно можна побудувати сміттєпереробний завод. І не один", – наголосив голова комісії.

Отже, депутати відмовили у зверненні: можливості допомогти львів’янам немає.