Обласні обранці не виділятимуть кошти на виконання депутатських повноважень

В обласній раді тривала дискусія: виділяти чи ні додатково майже 13 мільйонів гривень, по 200 тисяч кожному обранцю, на виконання ними депутатських повноважень.


Голова ради Семен Салатенко зазначив, що 80% виділених коштів ідуть на лікування тяжкохворих жителів Сумщини, які звертаються до депутатів за допомогою. І навіть зараз лежать на розгляді купи заяв від матерів, діти яких потребують термінового лікування.

Водночас деякі народні обранці проти розподілення грошей, оскільки, говорять, закінчується бюджетний рік, їх можуть не встигнути освоїти, тому фінанси краще пустити на виплати зарплат бюджетникам, або віддати їх лікарняним закладам області.

Керівник  депутатського корпусу зауважив, що кошти, у разі їх невикористання до кінця бюджетного року, перейдуть вільним залишком на наступний рік. А загалом, на його думку, гроші треба надавати адресно тим, хто їх потребує.

Точка зору обласних парламентарів із цього приводу розділилася. Одні вважають, що таким чином депутати мають змогу вирішувати проблеми життя громад, інші, що це – піар. Окрім того говорили й про те, що якщо фінанси витрачати не в розрізі Стратегії «Сумщина-2020», то область може втратити додаткове фінансування з державного бюджету.

Дискусія продовжувалася і на президії обласної ради, втім депутати вирішили відкласти це питання.