Обласного депутата, якого спіймали на отриманні хабара, відправлено під домашній арешт

Вчора, 23 січня 2018 року, прокурор Сумської області Віталій Матвійчук підписав повідомлення про підозру керівнику відділу Державної екологічної інспекції у Сумській області, депутату обласної ради Андрію Божку. Вже сьогодні відбулося судове засідання, в ході якого суддя відправив підозрюваного під домашній арешт.


Дії затриманого кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України. Досудове розслідування доручено слідчому відділу прокуратури Сумської області під процесуальним керівництвом групи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України та прокуратури Сумщини. 

Нагадаємо, що посадовець і одночасно позафракційний депутат Сумської обласної ради, що входить до групи "За людей!", забажав щомісячно отримувати 2 тис грн за неперешкоджання роботі підлеглого та залишення його на посаді.

У понеділок, 22 січня 2018 року, під час одержанні чергової суми в розмірі 4 тис грн вказану особу затримано співробітниками прокуратури спільно з Управлінням Служби безпеки України в Сумській області. Окрім того, за декілька днів до цього належним чином задокументовано факт отримання посадовцем ще 4,5 тис грн. Депутата затримано в порядку ст. 208 КПК України. 

У разі доведення вини підозрюваного, йому може загрожувати позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Фото із залу суду: Максим Едель