Олександр Лисенко: Нові жителі Сум з’являтимуться на світ у найкращих умовах

Міський голова Олександр Лисенко відвідав КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», де тривають активні ремонтні роботи.


Торік у закладі капітально відремонтували перший поверх акушерського відділення, який через незадовільний стан упродовж багатьох років використовувався в якості підсобних приміщень. Оновлення приміщення обійшлось у 2,1 млн грн., зокрема на ремонт спрямували 1,3 млн грн., ще понад 270 тис. грн. – на влаштування пожежної сигналізації. У поточному році відремонтоване приміщення оснастили і воно вже приймає перших пацієнтів. До їхніх послуг дев’ять палат підвищеного комфорту різного рівня укомплектованості побутовими приладами. Перебування в таких палатах коштує від 1760 грн. до 2500 грн. за весь період. Директор пологового будинку Ольга Чирва запевнила, що там, де перебування безоплатне, умови не гірші, різниця лише в оснащеності побутовою технікою та можливості сімейного перебування.

Завдяки ремонту першого поверху з’явилась можливість перемістити в належні умови клініко-діагностичну лабораторію, яка тепер має, як це й вимагається, окремий вхід.

Сумський пологовий будинок не лише ремонтують та оснащують. Лише останнім часом коштом бюджету Сумської міської ОТГ придбали для закладу апарат УЗД експертного класу, біохімічний аналізатор, гістероскопічну ендоопераційну систему та інше, на загальну суму 4 млн гривень.

В. о. начальника відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко повідомила, що в поточному році для КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» передбачено понад 15 млн грн.: 6,8 млн грн. – на придбання обладнання, 8,3 млн грн. – на капітальний ремонт жіночої консультації, куди по його завершенню перенесуть зі старого корпусу гінекологічне відділення. Наразі в роботі три поверхи – 2, 3 та 4, ремонт яких планують завершити за два місяці. На двох нижніх поверхах розташовуватиметься жіноча консультація, на інших – гінекологія.

«Наше завдання відремонтувати пологовий будинок повністю, зробивши його сучасним і комфортним, а також оснастити необхідним обладнанням. Нові жителі Сум з’являтимуться на світ у найкращих умовах», – зазначив Олександр Лисенко.

Міський голова повідомив, що разом із ремонтом жіночої консультації приведуть до ладу і прилеглу до неї територію. Ми ремонтуємо не просто відділення, не просто лікарні, а місто – наголосив очільник Сум.