Олексій Цимбал прокоментував відкриття кримінальних проваджень щодо ПАТ “Сумське машинобудівне НВО”

Генеральний директор ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» Олексій Цимбал надав коментар з приводу кримінальних проваджень, відкритих щодо підприємства.


"ПАТ «Сумське НВО» опинилося в епіцентрі уваги у зв'язку з відкритими щодо його діяльності кримінальними провадженнями, ініціатором котрих виступив народний депутат Антон Геращенко. З цього приводу в січні 2016 року на підприємстві було проведено обшук і вилучення фінансової документації представниками Державної фіскальної служби України. Тоді співробітників ДФСУ цікавила інформація не тільки за 2010-2012 роки, що стали предметом вивчення в рамках кримінального провадження, а й за 2013-2015 роки. Зараз же з'явилися нові ухвали суду, згідно з якими перевіряється робота об'єднання за останні 10 років.

ПАТ «Сумське НВО» жодним чином не збирається перешкоджати цьому процесу і надає всі матеріали, котрі цікавлять слідство. Довести або ж спростувати озвучені звинувачення – завдання правоохоронних органів, а не наше.

Завдання підприємства – вистояти в непростий економічний час як для України в цілому, так і Сумського НВО зокрема. Дійсно, в умовах, що склалися, коли на весь світ звучать гучні заяви стосовно об'єднання, вкрай складно переконати потенційних замовників мати з нами справу. Але, напевно, тих, хто вирішив звести рахунки з окремими акціонерами підприємства, не дуже турбує доля багатотисячного трудового колективу і міста Суми, для якого ПАТ «Сумське НВО» завжди було й залишається містоутворюючим.

Однак, ми покладаємося на те, що здоровий глузд візьме гору. Діяльність об'єднання вже неодноразово піддавалася ретельним перевіркам, у результаті чого була підтверджена її правомірність. У 2013-2014 роках також розслідувалося кримінальне провадження, відкрите за заявою одного з акціонерів СНВО Володимира Лук'яненка, котре було закрите в зв'язку з відсутністю складу злочину. До яких висновків дійде слідство цього разу, час покаже. Єдине – ми дуже сподіваємося, що закон у нашій країні все-таки вище за політику".