Оперативно реагувати на погіршення погодних умов

Таке доручення голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО дав керівникам на місцях за підсумками засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.


За словами очільника Сумщини, аналіз виникнення надзвичайних подій природного характеру на території нашої області свідчить про необхідність проведення комплексу превентивних заходів щодо зниження їх наслідків для громадян та на об’єкти життєзабезпечення. Тож на період різкого зниження температурного режиму у найближчі три доби Микола Клочко доручив керівникам на місцях вжити невідкладних заходів та бути готовими оперативно реагувати на погіршення погодних умов.

Як доповів начальник Сумського обласного центру з гідрометеорології Олександр ПОНОМАРЬОВ, наразі погода в області характеризується посиленням вітру до 15-20 м/с, а також погіршенням погодних умов, що обумовлено виходом циклону із півдня. Посилення вітру очікується вже після обіду, опади на півдні – у другій половині дня, а в обласному центрі – під вечір. В ніч на 28 лютого погодні умови будуть ускладнюватися – очікується сильний сніг, хуртовина, перемети, температура повітря – 12-17 градусів морозу, вдень 5-10 градусів нижче нуля.

Синоптики прогнозують найскладнішу ситуацію з 1 березня, коли температура повітря вночі становитиме 19-24 градуси нижче нуля, вдень 10-15 градусів морозу. Очікується також хмарність, сильний сніг, хуртовина, снігові замети, на дорогах ожеледиця, вітер 15-20 м/с.

З огляду на штормове попередження Микола Клочко наголосив, що потрібно довести до населення інформацію про роботу пунктів обігріву, місць їх розташування, що в умовах низьких температур значно мінімізує негативні наслідки.

Особливу увагу місцеві керівники мають приділити захисту вразливих верств населення з метою надання їм допомоги, запобігання переохолодження та замерзання шляхом організації цілодобового функціонування пунктів обігріву, утворення закладів із надання нічного чи тимчасового притулку бездомним громадянам. Для безпеки громадян слід також забезпечити соціальне патрулювання в населених пунктах, в тому числі у нічний час, організувати відвідування вдома громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, які перебувають у складних обставинах тощо.

Керівники обласних спеціалізованих служб цивільного захисту мають забезпечити готовність аварійних бригад та необхідної техніки для ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуації на об’єктах енергетики та у сфері газо-, водо-, теплопостачання, автошляхах, у разі необхідності своєчасно вводити обмеження руху автомобільного транспорту для попередження виникнення заторів.