Оприлюднено список пунктів обігріву на Сумщині та телефонів у випадку НП на автошляхах

У зв‘язку з оголошеним на найближчі дні штормовим попередженням поліція області працює в посиленому режимі. І звертається до жителів регіону з закликом обмежити виїзд на автошляхи приватного транспорту задля уникнення аварійності на дорогах.


За інформацією Гідрометцентру, у найближчі дні на Сумщині очікуються сильні хуртовини, снігові замети, на дорогах ожеледиця. В області оголошено штормове попередження.

Оскільки такі погодні умови можуть призвести до порушень чи припинення руху громадського та приватного транспорту на автошляхах регіону, роботи електричних мереж і комунальних господарств, загрожує збільшенням аварійності на дорогах, що становить небезпеку для життя та здоров‘я громадян, поліція працює в посиленому режимі.

Розгорнув роботу ситуаційний центр, котрий в цілодобовому режимі моніторить ситуацію в області, налагоджено співпрацю з підрозділами рятувальників та облавтодору.

«В області працює більше 500 пунктів обігріву, 34 з яких – в обласному центрі, – говорить начальник ГУНП області Микола Лушпієнко. – Крім того, державне підприємство «Сумський облавтодор» та підрядні організації Служби автомобільних доріг в Сумській області розгорнули на трасах стоянки та пункти обігріву для водіїв та їх пасажирів. Я закликаю громадян утриматися у найближчі дні від виїзду приватним автотранспортом на автошляхи області, і за можливості відкласти поїздки на великі відстані». 

В тому ж разі, якщо виникає така необхідність, водію та його пасажирам слід заздалегідь потурбуватися про безпеку та комфорт поїздки. «Перевзути» авто в зимову гуму, покласти в багажник аварійний трос, шанцевий інструмент та набір для технічного обслуговування машини, каністру з запасом палива, в обов‘язковому порядку – вогнегасник та аптечку. Зарядити мобільні телефони, взяти з собою запас теплих речей, харчів, термос з гарячим напоєм. 

В тому разі, якщо громадяни, все ж таки вирушивши у дорогу, потрапили у скрутну ситуацію, викликати на допомогу вони можуть поліцію за телефонами гарячої лінії «102» та рятувальників – «101» (з мобільного безкоштовно).

Список пунктів обігріву державної служби надзвичайних ситуацій, розміщених на території Сумської області, можна переглянути за цим посиланням:
https://drive.google.com/open…

Список телефонів, за якими автомобілісти в будь-який час доби можуть звернутися за допомогою, якщо застрягли в дорозі, можна знайти тут: 
https://drive.google.com/open…

Відділ комунікації поліції Сумської області