Організатору закордонної поїздки дітей, які потрапили у ДТП на території Білорусі, оголошено про підозру у скоєнні злочину

Вчителю Великописарівської спеціалізованої школи, яка організувала цю поїздку, прокуратура Сумської області сьогодні оголосила про підозру у неналежному виконанні обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей, що спричинило смерть неповнолітнього. Її дії кваліфіковано у відповідності з ч. 2 ст. 137 КК України.


Нагадаємо: трагічне ДТП сталося на території Білорусі, близько сьомої ранку, 13 травня 2018 року. В результаті аварії загинув хлопчик 2005 року народження з м. Суми. Ще шестеро дітей отримали травми різного ступеня тяжкості.

У ході слідства, проведеного Слідчим управлінням ГУНП області, встановлено, що педагог організувала та особисто супроводжувала групу з 26 учнів із Сумської, Вінницької областей та м. Києва на міжнародний футбольний турнір у м. Барчево, Республіка Польща. Батьки дітей надали необхідні в таких випадках нотаріально завірені довіреності, відповідно до яких учитель взяла на себе зобов’язання відповідати за життя та здоров’я дітей під час перебування їх за кордоном та повернення в Україну.

Однак організатор з метою уникнення погодження виїзду групи з відповідними органами Національної поліції України, замість передбаченого для такої поїздки комфортабельного автобуса з двома водіями, розмістила дітей у 4 легкових автомобілях, водії яких навіть не мали ліцензій з міжнародного перевезення пасажирів. Більш того, поїздку на відстань понад 2 тис км здійснював кожен водій без зміни, перевезення дітей відбувалось у нічний час без необхідної кількості супроводжуючих осіб. Як наслідок, саме через втому після тривалого нічного переїзду водій однієї з машин допустив порушення правил дорожнього руху.

Оскільки вчитель є депутатом Великописарівської селищної ради Сумської області сьомого скликання, то, відповідно до чинного законодавства, повідомлення про підозру їй здійснено прокурором Сумської області.

Відтак, вчительці загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Відділ комунікації поліції Сумської області