Останнє слово за депутатами: Чи перейменовувати вулицю Горького у Сумах?

Вчора в стінах Сумської міськради відбулися громадські обговорення щодо перейменування вулиці Горького, повідомляє сайт 0542.


Як повідомила заступник начальника управління архітектури Ольга Бондаренко, завершився прийом письмових пропозицій щодо перейменування вулиці Горького. За цей час 282 жителя запропонували не міняти назву вулиці. Натомість 261 житель міста виступив за те, щоб повернути вулиці історичну назву – Суджанська. Одна людина запропонував перейменувати вулицю на проспект М.Грушевського. Ще один виступив з ініціативою назвати вулицю на честь англійського письменника Джона Толкіна.

Відзначимо, що ініціатор перейменування вулиці Микола Ткаченко наполягав на перейменування вул. Горького на вул.Семена Сапуна. Згідно з біографічною довідкою, Семен Сапун був українським революціонером-підпільником, лідером Сумської обласної мережі організації українських націоналістів під час німецької окупації, голова товариства «Просвіта». З 2016 року він є почесним громадянином м. Суми.

Однак в ході обговорення не всі погодилися з такою пропозицією. Деякі назвали Семена Сапуна колабораціоністом і виступили проти того, щоб вулиця носила його ім'я.

Після тривалих обговорень Ольга Бондаренко пообіцяла врахувати всі пропозиції і внести їх в протокол, який мають оприлюднити до 30 квітня. Втім, останню крапку в цьому питанні поставлять міські депутати за результатами розгляду пропозицій, що надійшли від жителів міста.