Освітяни та поліція провели спільну нараду з попередження суїцидів у підлітків

Аби попередити про небезпеку так званих «груп смерті» в мережі Інтернет, працівники кіберполіції спільно з представниками ювенальної превенції ГУНП області зустрілись з завучами та психологами шкіл міста.


Правоохоронці розповіли, що являють собою ці небезпечні спільноти, організатори яких провокують дітей до самогубства, а також обговорили питання щодо спільних дій, спрямованих на попередження суїцидальної поведінки та проявів у дітей Сумщини.

Присутні обговорили  питання взаємодії та організації діяльності педагогів, правоохоронців та батьків таким чином, аби сформувати у дітей навики безпечного користування Інтернетом, щоб не стати учасником небезпечних груп у всесвітній мережі та що потрібно робити в разі виявлення таких спільнот.

Про так звані «групи смерті», які набули розголосу не лише на території Україні, а й за її межами, розповів керівник управління превентивної діяльності ГУНП Сумської області Сергій Тарасенко. Він наголосив, що хоча вони і мають безліч назв, такі як:  «Сині кіти», «Тихий дім», “F57”, «Море китів», «Розбуди мене о 4:20», мета в них єдина – довести дитину до самогубства й засняти останні моменти життя на камеру в режимі он-лайн. «І хоча на Сумщині поліція не виявила жодного підлітка, який є учасником таких небезпечних спільнот в мережі Інтернет й ситуація в нашому регіоні контрольована, – запевнив Сергій Тарасенко, – працівники поліції продовжуватимуть робити все можливе аби спільним зусиллям не допустити трагічних наслідків на території нашого регіону».

Перш за все, свою роботу правоохоронці націлили на проведенні зустрічей з вчителями школярів, їх класними керівниками, батьками учнів, на проведенні батьківських зборів, аби розповісти про алгоритм спільних дій в разі виявлення цього негативного явища та що воно собою являє.

На більш технічних питаннях зупинився працівник відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Денис Гутков. Працівник поліції розповів, як саме діти натрапляють на такі групи в соціальних мережах, хто є організаторами таких спільнот та що потрібно робити, аби підлітки не потрапили на «гачок» таких зловмисників. У разі виявлення належності дитини саме до таких спільнот, педагоги чи батьки негайно мають повідомити про це працівників кіберзлочинності або звернутись до адміністрації соцмережі, в якій виявили так звану «групу смерті».