Охтирчанин хотів виграти авто, натомість став жертвою шахраїв

В Охтирці працівники поліції розшукують зловмисників, які під приводом лотереї за начебто виграний автомобіль видурили у 45-річного жителя району майже 13 тисяч гривень.


До Охтирського відділу поліції із заявою про шахрайство звернувся 45-річний чоловік. Він розповів правоохоронцям, що на днях отримав смс-повідомлення з таким змістом: «Вітаємо! Ви виграли автомобіль «Хюндай». А коли зателефонував на контактний номер, вказаний в смсці, співрозмовник, який представився менеджером відомого автоконцерну, підтвердив інформацію про виграш авто. От тільки отримати приз, зазначив чоловік на іншому кінці дроту, можна за умови сплати одного проценту від вартості машини.

На вказаний «менеджером» номер банківської картки наступного дня чоловік перерахував 4 тисячі гривень. А потім перерахував ще 8 тисяч 900 гривень. Надіславши гроші, чоловік знову зв’язався з так би мовити менеджером, який на запитання про місце отримання виграшу, розсміявся йому прямо в слухавку. Усвідомивши, що став жертвою шахрайства, потерпілий звернулася за допомогою до поліції.

Сьогодні поліцейські перевіряють всі вказані заявником факти, аби встановити злочинну схему та особу зловмисника. За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», яка передбачає до трьох років обмеження волі.

А тому аби не стати наступною жертвою шахраїв, правоохоронці радять громадянам не перераховувати гроші незнайомцям, які представляються працівниками будь-яких організацій. Будьте розсудливі і завжди думайте про наслідки своїх вчинків. Спілкуючись із різними «акційними» операторами чи іншими працівниками, так би мовити державних установ, служб, організацій, пам’ятайте: на тому кінці дроту може бути звичайнісінький зловмисник.