Перевізники відмовляються їздити розбитими дорогами, а мешканці сіл просять допомоги у депутатів

За ініціативи депутата облради Костянтина Товстухи, до голови депутатського корпусу Сумщини Володимира Токаря звернулися сільські голови Ямпільщини. Вони стурбовані ситуацією, що до їхніх сіл – Княжичів та Микитівки вже чотири місяці не їздить транспорт.


А це 25 км шляху і півтори тисячі жителів. Причина – вщент розбиті дороги і в ці села не може доїхати ані швидка допомога у встановлений час, ані пожежні машини. Звичайний же транспорт ці 25 км долає за півтори години, а то й більше. Перевізник згоден відновити маршрут лише за умови ремонту дороги.

Сільський голова Княжичів Сергій Кузьменко готовий у рамках співфінансування виділити з бюджету сільської ради 130 тисяч грн. Ще 60 тисяч – з бюджету свого села очільниця Микитівки Олена Ігнатченко.

Керівник «Сумиоблавтодору», депутат обласної ради Іван Романюк, який також був присутній на нараді, пообіцяв, що вже наступного тижня до Ямпільського району виїдуть технічні працівники, де на місці ознайомляться зі станом доріг. Потім буде прораховано, скільки коштів потребуватиме ремонт. Пообіцяв до середини квітня доповісти голові ради про ситуацію.

Присутні зійшлися на думці, що треба не лише ремонтувати дороги, а й, перш за все, наводити лад у цьому питанні на законодавчому рівні. Оскільки автомобілі сільгосппідприємств, яких щороку стає все більше, дуже перевантажені, то дороги, не витримуючи, просто розсипаються. Перевізники ж знаходять інші шляхи і добивають усі існуючі навколо.

Володимир Токар у ході розмови акцентував увагу, що розбиті дороги – біда не лише Сумщини, а й усієї України. Тож запропонував підготувати депутатське звернення до вищого керівництва країни та спільно з іншими обласними радами направити його до Києва. «Доки не приймуть жорсткий закон і не будуть уведені великі штрафні санкції за перевантаження автомобілів, які йдуть цілими колонами, ми знищимо всі дороги. На сьогодні штрафи для великих агрохолдингів мізерні, а збитки державі завдаються мільярдні».